2. olympiáda pro děti ČR 21. - 26.6.

Vydáno dne 27. 06. 2005 (počet přístupů 2853)

V Brně se výrazně prosadil náš plavec Michal LEDL, který zvítězil ve všech svých individuálních startech a přispěl i k vítězství pražských žáků ve štafetě 4x50 m polohohově a ke třetímu místu štafety 4 x 50 m volný způsob. V obou těchto štafetách startoval i další náš plavec Michal KLEINERT.

st.žáci Praha14x50 O02:01,22KRATOCHVÍL (Olymp), MUDRUŇKA (Boh), LEDL, KLEINERT

Modře podbarvené jsou finálové starty. Kompletní výsledky tohoto závodu jsou např. na stránkách www.lodm2005.cz.

Celkově skončila reprezentace Prahy podle olympijského bodování na druhém místě za Jihomoravským krajem. V plaveckých soutěžích pak podle našeho neoficiálního propočtu na místě šestém. Úspěšnější byli plavci Středočeského, Jihomoravského, Ústeckého, Plzeňského a Moravskoslezkého kraje. V plavání se soutěžilo ve dvou věkových kategoriích, které odpovídaly plaveckým kategoriím mladší a starší žactvo. Dopoledne probíhaly rozplavby, odpoledne pak osmičlená finále dopoledních disciplín a štafety. Bodovalo se prvních šest míst.