Podzimní cena Motorletu

Vydáno dne 18. 10. 2006 (počet přístupů 2676)


Třetího ročníku žákovských závodů Podzimní cena Motorletu se zúčastnili plavci ze šestnácti českých a jednoho zahraničního oddílu. Mezi více jak 230 startujícími nezapadly ani výkony domácích plavců. Šest prvních, sedm druhých a i třetích míst v individuálních disciplínách a dvě vítězství ve štafetách žáků a druhé místo v kraulové štafetě žákyň.

Trenér Lukáš Stříteský vystoupení našich plavců zhodnotil takto: "Výkony se podle mého názoru musí hodnotit jako dobré. Plavci se byli schopni přiblížit svým osobním rekordům a vzhledem k počátku sezóny a velmi náročnému tréninkovému programu v minulém týdnu, je to skvělý signál do další části sezóny. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak určitě všechny plavce kteří se dostali do finále na 200 m volný způsob, kde skvěle reprezentovali oddíl."

Možná je toto hodnocení až příliš přísné. Vždyť ze 106 platných výkonů si naši plavci hned v 70 startech vylepšili své osobní rekordy a to navíc u dalších jedenácti startů se jednalo o první zápis do oddílového Registru výkonů. Z tohoto pohledu byla bilance asi až nad očekávání úspěšná. A k tomu je nutno připočíst i dva nové oddílové rekordy. Honza ŠEMBERA ještě vylepšil svůj rekordní čas z jarních KPŽ A na trati 200 m znak a Anička KOLÁŘOVÁ překonala rekord Renáty SKALICKÉ v polohovém závodě na 100 metrů.

bazén Dominika Přispěla k tomu i kvalitní konkurence z ostatních oddílů. Bodově nejlépe hodnocené výkony předvedli Jakub MALÝ (92) z USK v polohovém závodě na 200 metrů a Dominika VAŠINKOVÁ (92) z FKP Brno na trati 200 m prsa. A protože už se jednalo o třetí ročník tohoto závodu, bylo načase vytvořit přehled rekordů závodu. Ten aktuální naleznete pod volbou "PCM rekordy".

Poznámky:
Pod náhledy jsou dostupné odkazy na fotografie Dominiky VAŠINKOVÉ a radlického bazénu.
Výsledky generované z Registru výkonů pod volbou "výsledky" neobsahují výkony slovenských plavců z Neriusu Žilina ani výkony štafet. Chybí i přehled diskvalifikovaných plavců v jednotlivých disciplínách.


autor: mtb | komentářů: 1