Zimní mistrovství ČR čtrnáctiletého žactva

Vydáno dne 11. 12. 2006 (počet přístupů 2367)

"Michal KLEINERT se stal mistrem republiky na 100 m prsa! Další velký úspěch přidala Helena PIKHARTOVÁ, když vybojovala bronzovou medaili a to také na 100 m prsa. Přesto naše výsledky měly k ideálu hodně daleko. To, že nikdo z našich plavců si nedokázal udělat ani jeden osobák, je na mistrovství republiky neomluvitelné. Tréninkové časy z posledního týdne přitom stále gradovaly a v mnoha případech byly lepší než výsledný čas na mistrovství. Takže shrnuto: stejný scénář jako v létě - skvělá kvalifikace, výbuch na mistrovství. Zmar naší výpravy ještě podtrhla diskvalifikace chlapecké kraulové štafety z druhého místa.

Na závody jsme odjeli v rekordním počtu 21 osob. Využili jsme možnosti startu plavců pouze ve štafetách, takže jsme postavili chlapecké i dívčí štafety . Zbytek výpravy tvořili rodiče, kteří na závodech udělali neskutečnou atmosféru. Také zajistili dopravu, ubytování a stravování, za což jim moc děkujeme." Takto zhodnotil závod trenér Lukáš Stříteský.

Závod tedy určitě nevyšel úplně podle představ. Očekávání bylo veliké a navíc výsledky v prvním půldni výborné a to i když některé výkony měly k optimu daleko. Na začátku druhého půldne ale kraulové padesátky až tak úplně nedopadly a o další "jistou" medaili nás připravil chybný odskok kraulové štafety, který ale rozhodně nepatřil mezi "všemi viděný".

Ale na druhou stranu - dvě medaile plus čtrnáct umístění do desátého místa je pro oddíl jako Motorlet skvělá bilance. A nakonec vlastně i ten jeden osobáček přeci jenom byl.

Zimní mistrovství ČR dvanáctiletých   Brno-Lesná   9.06. - 10.12.2006
 jménoročníkumístěnídisciplínačas  rozdíl  závod  os.rek.
 žáci SK Motorlet44x50 PZ02:04,47 ŠEMBERA, KLEINERT, VYSKOČIL, ŽABKA

Na medailové pozice se prosadili i plavci z dalších pražských oddílů. Svoji obvyklou normu na žákovském MČR naplnil Jakub MALÝ z USK, který si z Kopřivnice přivezl šest zlatých. Přidal ale i tři žákovské rekordy ČR - na 200 metrů motýlek i polohově a na 400 metrů polohově.

Další dva tituly získala pro USK i Michaela POLANSKÁ a bez medaile neodjela ani Kateřina DLABOLOVÁ. Na prsařských tratích se prosadili i plavci Bohemians. Medaile získali Aneta FRITSCHEOVÁ, Matěj HORA a Ondřej PISKAČ. Na třetím místě skončila i polohová štafeta žákyň tohoto oddílu.