International Swim Meeting 2007

Vydáno dne 14. 03. 2007 (počet přístupů 2950)


Pět medailí, pět nových oddílových rekordů a jedno jméno - Anička KOLÁŘOVÁ - je zapsáno u nejvýraznějších úspěchů Motorletu na dalším ročníku mezinárodních závodů v Berlíně. V nabité konkurenci se mezi nejlepších 10 ale dostali i další naši plavci. Kristýna KOLÁŘOVÁ, Ondřej FIEDLER, Jan ŠEMBERA, Helena PIKHARTOVÁ, Michal KLEINERT a Michal LEDL. Poslední tři jmenovaní si stejně jako Anička zaplavali i ve večerních finálových závodech na padesátimetrových tratích. Ty byly vypsány pro každou věkovou kategorii zvlášť. V programu finálových večerů byly i stometrové tratě, ale pouze v kategorii open. Ostatní disciplíny se plavaly přímo na čas.

AnnaTrenér Lukáš Stříteský se ve svém hodnocení tentokrát zaměřil spíše na zajištění této již čtvrté účasti našich plavců na ISM: "Příprava závodů byla pro mne letos enormně náročná. V tomtéž termínu se v Berlíně konal největší světový veletrh cestovního ruchu, takže sehnat ubytování pro skupinu 35 osob nebylo vůbec snadné. První objednávku jsem dával do hotelu Generator (naproti bazénu) počátkem prosince 2006. Bohužel bychom mohli spát jen rozházeni po velkých pokojích, což nebylo možné vzhledem k věku některých plavců. Nakonec se podařilo najít slušné ubytování pohromadě a navíc blízko bazénu. Až do odjezdu byly pořád nějaké problémy, odhlášky,změny v dopravě, velké omezení startů ze strany pořadatelů, problémy se snídaní, ...

Nakonec to snad dopadlo dobře. Velkou zásluhu na tom mají pan Vohryzek a paní Ticháčková, kterým bych chtěl poděkovat za skvělé tlumočení do němčiny a manželům Vítkovým, Vyskočilovým, Kolářovým a Pikhartovým za výborný realizační tým. V pátek jsme si chtěli udělat výlet do Berlína, ale moc jsme toho nestihli. Závody byly opět vlekoucím se maratonem-od 6,30 ráno do 19 hodin večer.

Přesto snad přinesly očekávané výsledky a hlavně nabité zkušenosti. Plavci měli možnost vidět přehlídku evropských a světových šampionů a rekordmanů. Thomase Ruppratha, Jense Thieleho, Petera Mankoce, Saru Isakovic, Danielu Götz a Steven Birte."

V Registru výkonů jsou uloženy pouze výkony plavců Motorletu. Při výpisu výsledků z RV doporučujeme využít novou funkci "převzít pořadí", která umožňuje dopočítávané pořadí nahradit pořadím z výsledkové listiny. Všechny umístění se pak vztahují k příslušné, v závodě samostatně vyhlašované, věkové kategorii. Ty byly na ISM čtyři: 1997 - 1996, 1995-1994, 1993-1992, 1991 a starší; tedy opět o ročník posunuté oproti českým zvyklostem.


autor: mtb | komentářů: 0