Mistrovství ČR dorostu

Vydáno dne 15. 06. 2009 (počet přístupů 2894)

I přes zdravotní komplikace Motorlet vybojoval tři medaile a čtvrté místo ve štafetě. Přesto si dovolím tvrdit, že jich mohlo být o pět víc. Na mistrovství do Ostravy jsme vyrazili ve čtvrtek po odpoledním tréninku, v noci jsme dorazili do Vítkovic, kde jsme byli ubytováni. Druhý den začínalo rozplavání až v jednu hodinu odpoledne, takže jsme si mohli odpočinout. Bilance prvního dne byla skvělá. Kateřina DLABOLOVÁ získala bronz na 50m volný způsob a páté místo na 800m volný způsob. Helena PIKHARTOVÁ stříbro na 50m prsa a čtvrté místo na 50m volný způsob. Kristýna KOLÁŘOVÁ byla hodně zklamaná ze čtvrtého místa na 50m prsa, jelikož poslední tři dorostenecké mistrovství vždy zvítězila. Sebastian ADAM byl šestý na 50m znak a ve stejné disciplíně byla osmá Tereza KOPECKÁ. Vrcholem pátečního odpoledne však byla polohová štafeta dívek, které do posledních metrů svedly boj o medaile s plavkyněmi Bohemians a Komety Brno. Nakonec na nás zbyla nepopulární čtvrtá pozice, ačkoliv ve finiši jela Káťa stovku kraulovou pod minutu. Alespoň holky vytvořily nový rekord Motorletu.

Druhý den už bylo o poznání hůře, jelikož Káťa celou noc zvracela a tím pro ní mistrovství skončilo. Byla to velká škoda, jelikož výsledky ukázaly, že minimálně na jednu medaili ještě měla. Heleně s Kristýnou bylo také špatně od žaludku, přesto šly plavat. Během dne se problémy dostavily také u čtyř rodičů. Takže hotová týmová epidemie. Holky s vypětím sil odplavaly rozplavby na 100m prsa. Helena už odpoledne zůstala ležet, ale Kristýna chtěla plavat a doplavala nakonec se sebezapřením na třetím místě.Ve finále na 200m znak se představila Terka a Sebastian.

Poslední den, už byl bez finále. Alespoň si pěkný osobák zaplaval Tomáš VYSKOČIL na 100m volně. Za dva týdny nás čeká poslední vrchol při MČR dospělých a musíme jen doufat, že přípravu zvládneme a rok zakončíme úspěšněji než na dorostu. Tak zhodnotil LMČR dorostu Lukáš Stříteský.

Letní mistrovství ČR dorostu    Ostrava   12. - 14.6.2009
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
štafety:
dorostenky SK Motorlet44x100 PZn.č.04:38,19KOPECKÁ, KOLÁŘOVÁ, PIKHARTOVÁ, DLABOLOVÁ

Modře podbarvený čas je nový oddílový rekord. Do Registru výkonů nebyly uloženy mezičasy a zatím ani výkony štafet. V archivu oddílu jsou ale k dispozici kompletní výsledky v souboru 0906mcrd.pdf   (899 985 B). K jejímu zobrazení je zapotřebí mít nainstalován Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.

autor: mtb | komentářů: 0