MČR v dálkovém plavání

Vydáno dne 25. 08. 2009 (počet přístupů 3343)

dp

Tento víkend se na Lipenské přehradě uskutečnilo 26. mistrovství ČR v dálkovém plavání. K vidění bylo mnoho kvalitních výkonů. Za zmínku stojí Rosťa Vítek (Kometa Brno), který minulý týden přeplaval Kanál La Manche v novém českém rekordu a tento víkend vyhrál i titul mistra ČR na tratích 5 a 20km. Mezi ženami kralovala na trati 5km Silvie Rybářová (Kometa Brno), a na 20 km trati Lenka Štěrbová (SCPA Pardubice).

Ve startovním poli se neztratila ani jediná závodnice zastupující Motorlet Praha Helena Pikhartová, která doplavala na trati 5km na páté pozici mezi staršími dorostenkami. Ke vší smůle se závodu nemohla zúčastnit, kvůli zdravotním komplikacím, Klára Ticháčková, která se ve své kategorii vždy pere o místa nejvyšší. Klára je v průběžném bodování českého poháru na druhém místě v kategorii starších žaček!!! Tak doufejme, že se Klára co nejdříve uzdraví, aby mohla případně vylepšit své konečné umístění.

Do konce českého poháru v dálkovém plavání zbývají už pouhé tři závody a to Pastviny, Mělice a Krnov.

Mezi plavci na tomto mistrovství byl i Adam Vilčko, který trénuje na Radlickém bazéně s plavci z Motorletu, ač je to prozatím ještě plavec USK Praha. Adam skončil na trati 5km celkově pátý a při jeho premiéře na trati 20km byl celkově šestý. Další informace naleznete na stránkách dálkového plavání.