Pohár ČR desetiletého žactva

Vydáno dne 12. 06. 2012 (počet přístupů 2566)

Deset medailí pro naše desetileté je výborné první vykročení do Pohárů. Matěj RENC ho i dvakrát pozlatil. Zvítězil na 200 m volný způsob a 100 m znak, kde navíc dohmátl i v novém oddílovém rekordu. Druhý rekord si připsal na 400 m volný způsob, ale na vítězství by z něj musel ubrat ještě dbě sekundy. Tři induviduální medaile si z Domažlic přivezl i Ondra SMRČEK. Oba se výrazně přičinili i o medailové úspěchy štafet. Z našich žákyň se mezi desítku nejlepších v disciplíně prosadila Lída ŠRÁMKOVÁ. V celkovém pořadí oddílu obsadil Motorlet druhé místo!

A takto zhodnotila závod trenérka Blanka HOLENDOVÁ: "Největšími tahouny týmu byli podle předpokladů Matěj Renc a Ondřej Smrček. Navíc Matěj proměnil pět ze svých šesti startů v umístění do třetího místa, Ondra bral bednu třikrát. Oba byli také platnými členy obou štafet, kdy zvlášť Ondra pomohl svým skvělým finišem k zisku druhého a třetího místa pro naše štafety, když stahoval značný náskok soupeřů v posledních kraulových úsecích.
Do desátého místa zaplavala i Lída Šrámková v disciplíně 400 VZ, kde si zlepšila svůj osobák o 15 sekund. Ostatní sice nebyli tak úspěšní, co se umístění týká, ale přivezli si spoustu pěkných osobáků a hlavně zkušeností z velké akce. Závody byly velmi povedené i po organizační stránce. Škoda jen, že se závodů nemohla zúčastnit Anička Pokorná, která chyběla jako poslední členka štafety žaček. Třeba se to podaří v zimě, aby mohl po dlouhé době Motorlet postavit jak, štafetu žáků, tak žákyň."

Letní pohár ČR desetiletých Čechy    Plzeň - Slovany    09.06. - 10.06.2012
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
štafety:
žáci SK Motorlet24x50 VZ02:33,1RENC Matěj, ACHEDŽAK Anton, PECÁNEK Richard, SMRČEK Ondřej
žáci SK Motorlet34x50 PZ02:58,5ACHEDŽAK Anton, PECÁNEK Richard, RENC Matěj, SMRČEK Ondřej

Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy. Do registru nejsou zatím uloženy časy štafet. Kompletní výsledky jsou ale dostupné v oddílovém archivu v souboru 1206p10c.pdf (815 007 B).

Plavci z dalších pražských oddílů se mezi medailisty neprosadili. Mezi bodovanými oddíly byla ale Dukla, Vodní stavby a Olymp. Asi žádný velký obrat v pražském plavání Pohár tedy nenaznačil. Ale u desetiletých je prostoru pro zlepšení výkonnosti habaděj :-)