Pohár ČR jedenáctiletého žactva

Vydáno dne 01. 07. 2013 (počet přístupů 2510)

Žáci Motorletu vystoupili sedmkrát na stupně vítězů . Vždy u toho byl Matěj RENC. Ke čtyřem zlatým a jedné bronzové z individuálních startů přidal i dvě stříbrné, ke kterým přispěl v obou štafetách žáků. Navíc zlepšil i všechny tři oddílové rekordy na znak (na nejkratší trati na prvním úseku polohové štafety - 00:35,9). Mezi nejlepší desítku se při všech svých startech prosadil i Ondřej SMRČEK a na nejdelší trati žákyň se to povedlo i Ludmile ŠRÁMKOVÉ.

Chybu při rozlosování, kdy se pro Chomutov nalosovalo více plavců do rozplaveb než na Moravě, vyřešili pořadatelé starty mimo soutěž. Díky tomu si sice Eliška HONZÁKOVÁ a Štěpánka VRÁTNÁ přivezly hezké osobáčky, ale žádné pořadí v Poháru si nezapočítaly. Na druhou stranu by nebylo špatné, kdyby se alespoň na Pohárech kvalifikujícím se žákům standardně umožnilo více startů, tzn. do limitu tří startů za půlden.

Modře podbarvené časy v následující tabulce jsou nové oddílové rekordy. Starty mimo soutěž mají ve sloupci pořadí uvedenu zkratku m.s. Kompletní výsledky jsou dostupné i v oddílovém archivu v souboru 1306p11c.pdf   (371 566 B).

Letní pohár ČR jedenáctiletých Čechy    Chomutov    22.06. - 23.06.2013
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
štafety:
žáci SK Motorlet24x50 VZ02:15,6RENC Matěj, MACHÁČEK Samuel, ACHEDŽAK Anton, SMRČEK Ondřej
žáci SK Motorlet24x50 PZ02:34,9RENC Matěj, MACHÁČEK Samuel, SMRČEK Ondřej, ACHEDŽAK Anton

Oproti zimnímu Poháru desetiletých byla účast pražských plavců o poznání početnější. Mezi nejlepší desítku se ale prosadil už pouze Sebastian LUNAK, nová posila USK, který byl hned šestkrát na stupních vítězů.