Semifinále MČR družstev

Vydáno dne 15. 03. 2014 (počet přístupů 1962)

Po páté za sebou postoupily ženy Motorletu do finále MČR družstev. Oproti loňskému semifinále ženy získaly o 1000 FINA bodů více a to přitom už Anna KOLÁŘOVÁ, loni naše nejlepší plavkyně, startovala letos již za Bohemians. To jenom svědčí o tom, jak výrazně se naše ženy za uplynulý rok zlepšily. Větší vyrovnanost družstva než u Slávie Chomutov pak přispěla k tomu, že v celkovém pořadí dle FINA bodů právě Slávia skončila za námi, i když v pražském semifinále na body za pořadí nás předstihla.

V semifinále předvedla Barbora SEEMANOVÁ i nejlepší výkon všech dob našich žen na 800 m volný způsob v dlouhém bazénu. Ale na vítězství v disciplíně to nestačilo. K němu byl nejblíže Michal LEDL na 50 m volný způsob a Michaela TRNKOVÁ na 200 m znak, kdy Motorlet bral body za druhá místa.

Muži Motorletu měli ale umístění v první polovině startovního pole výrazně méně než ženy. Oproti loňsku došlo k zhoršení v celkovém pořadí o jedno místo, tedy dvanácté místo. Ale oproti loňsku bohužel chybělo i 500 FINA bodů. Od postupu jsme letos proto byli výrazně dále, než v roce 2013. Nepodbarvené výkony v následující tabulce byly zaplavány v semifinále soutěže družstev, ale nestačily na postup do finále.