Bára má druhé stříbro z Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu

Vydáno dne 04. 12. 2023 (počet přístupů 718)


Ve své hlavní disciplíně Barbora Seemanová obhájila stříbro z ME25 2021. Zaplavala čas 1:52,66 a po třetí vyrovnala vlastní rekord ČR. Poprvé čas zaplavala ve finále dvoustovky na MS25 2022. Po druhé to bylo letos na Plzeňských sprintech. První dohmátla Freya Anderson, se kterou Bára závodí už od MEJ 2016.

V úterý 5. prosince začalo v Rumunském Otopeni Mistrovství Evropy v plavání. Barbora Seemanová reprezentuje ČR v individuálních disciplínách na 100, 200 a 400 m volným způsobem a ve štafetě žen na 4 x 50 m polohově. Evropská plavecká federace na stránkách šampionátu (prostřednictvím eurovision.com) nabízí přímé přenosy. Ve čtvrtek 7. prosince dopoledne měla Bára svůj první start a to rozplavbu na 100 m volným způsobem. Stovku volným způsobem v rozplavbách zvládla za skvělých 52,80 a postoupila do odpoledního semifinále. V semifinále svůj čas ještě vylepšila a s časem 52,21 postupuje do zítřejšího finále opět ze třetího místa! K individuálnímu startu Bára přidala dva poslední úseky v polohové štafetě žen, které zvládla výborně. Z ranních rozplaveb štafeta postoupila z pátého místa a v odpoledním finále pak brala místo osmé. Ve finále na 100 m volným způsobem Bára drobně zaostala za svým výkonem ze semifinále. Zaplavala čas 52,28 a to stačilo na páté místo. Od třetího místa, které až v závěru závodu pro sebe získala Freya Anderson, Báru dělilo osmnáct setin. V sobotních rozplavbách na 200 m volným způsobem zaplavala Bára čas 1:54,57 a do semifinále postoupila ze druhého místa. V semifinále Bára svůj čas vylepšila na 1:54,05 a do finále šla jako třetí. Z posledního individuálního startu na 400 m volným způsobem se Bára odhlásila, aby se mohla plně soustředit na finále dvoustovky.

Báry hodnocení:
Bylo to fajn zakončení zimní sezóny. Mým cílem bylo zaplavat kvalitní čas v Rotterdamu na dlouhým bazénu, který byl týden před ME, což se povedlo a ještě jsem přidala jako bonus olympijský limit na 100D. Dvoustovka v Otopeni byl super zavod. Chtěla jsem rozjíždět rychle, ale tohle bylo až moc. Příště se mi to snad podaří vychytat už přesně a závěr závodu bude vypadat jinak.