Zimní mistrovství ČR dvanáctiletých

Vydáno dne 15. 12. 2023 (počet přístupů 254)

Devátého a desátého prosince se konalo MČR mladšího žactva (ročník 2011), tentokrát nezvykle na Kladně. Díky krátké vzdálenosti mohli naši borci spát v pohodlí svého domova.

Každý rok se nároky na nominaci do vrcholného závodu zimní sezóny ztěžují, a letos nebylo výjimkou. Pomyslným sítem prošli jen ti nejlepší, a naši borci byli rozhodně vidět.

Účast na Mistrovství České republiky si letos v ročníku 2012 vyplavalo celkem 8 borců. Někteří, ať už kvůli nemoci nebo nedostatečné přípravě, startovali v méně disciplínách, ale i tak všichni předvedli bojovné výkony. Největším smolařem roku byl bohužel Maksym Kyryschenko, který věnoval přípravě hodně, ale okolnosti mu nepřály. Největším skokanem zimní sezóny byl Matyáš Houška, který posouval svoje maximum i zde. Jan Omasta i Adam Malošek, ač po nemoci, se rozhodně neztratili, ba naopak svými výkony mile překvapili. Největším překvapením byla Terka Weisser, která si doplavala senzačním výkonem pro zaslouženou stříbrnou medaili v oblíbené disciplíně 200 motýl. Ve stále více nabité konkurenci a do medailových umístění zasáhla svými kvalitními výkony Zuzka Sedláčková, která vybojovala neuvěřitelné 4 medaile různých barev v individuálních startech. Neztratily se ani naše štafety a celkem 3× stáli naši borci na stupních vítězů.

Celkem jsme na Kladně vybojovali 14 medailí, a plavcům k dosaženým výsledkům blahopřeji.

Za příkladnou reprezentaci oddílu na vrcholné soutěži všem děkuji a po nařízeném odpočinku se těším v lednu na další práci a dřinu.

Účastníci: Houška Matyáš, KYRYCHENKO Maksym, LHOTA Jindřich, MALOŠEK Adam, OMASTA Jan, PROCHÁZKA Viktor, SEDLÁČKOVÁ Zuzana a WEISSER Tereza

Medailisté: Zuzka Sedláčková 1x zlato,1x stříbro a 1x bronz , štafeta 4x50VZ mix stříbro, 4x50PZ bronz
Terka Weisser 1x stříbro , 1x stříbro 4x50 VZ MIx ,1X bronz 4x50 PZ mix
Procházka Viktor 4x50VZ K bronz. 4x50VZ Mix stříbro
Matyáš Houška 4x50 VZ kluci bronz
Adam Malošek 4x50 VZ kluci bronz
Maksym Kryschenko 4x50VZ bronz a 4x50 VZ Mix stříbro