Zimní mistrovství ČR dospělých a dorostu

Vydáno dne 18. 12. 2023 (počet přístupů 362)

V termínu od 13.12-17.12.2023 proběhlo zimní mistrovství ČR v kategorii dospělých a dorostu v Plzni. Celkem se na tuto soutěž kvalifikovalo 21 plavců z Motorletu. Dohromady přivezli krásných 20 medailí!

Skvělé výkony a na medailových pozicích se umístili: Jan Valečka (1. místo 400m polohový závod, 2. místo 100m motýlek, 200m motýlek, 3. místo 200m polohový závod), Rozálie Cejpková (1. místo 50m prsa a 100m prsa), Kateřina Libová (1. místo 50m motýlek, 3. místo 100m motýlek), Nicolas Montfort (2. místo 800m volný způsob, 400m volný způsob a 3. místo na 200m volným způsobem), Petra Závadová (3. místo 100m znak, 400m volný způsob, 200m volný způsob), Adam Paliwal (2. místo 200m znak), Lucie Vobořilová (3. místo 100m znak) a také Barbora Seemanová (1. místo 50m volný způsob).

Osobní rekordy a umístění v top 10 ve své kategorii nebo v open zaplavali také: Charlotte Bell, Matyáš Dubec, Aleš Chuchvalec, Vojtěch Zvolský, Štěpán Hrdlička, Matěj Hrdlička, Daniel Mitka, Kostas Teodoridis, Štěpán Brouk, Jakub Štětina, Tereza Junková, Adéla Kašparová a Anna Němcová.

Barča zimní šampionát ozdobila také novým českým rekordem na 100m motýlek, který má novou hodnotu 56,86.

Následně Barča pomohla i MoP štafetě získat ZLATO na 4x50m volný způsob v OPEN kategorii. Štafeta jela ve složení: Libová, Bell, Závadová, Seemanová. Bára poslední úsek prolétla za 23,73. (Na 4x50m volný způsob je to první vítězství Motorletu vůbec a v kategorii open je to celkově druhé vítězství štafety po jedenácti letech.)
Štafeta 4x50m polohový závod juniorky skončila na 2. místě ve složení Bell, Cejpková, Libová, Závadová, rychlejší byly pouze děvčata z KPSOs.
Štafeta 4x50m polohový závod OPEN - 3. místo ve složení Bell, Cejpková, Libová, Seemanová

Motorlet na tomto mistrovství předvedl velice kvalitní výkony a konkurence byla obrovská. Všem plavcům moc gratuluji k osobákům a umístění.