ZMČR čtrnáctiletých

Vydáno dne 12. 12. 2005 (počet přístupů 2415)

Šest medailí bude našim plavcům připomínat jejich poslední žákovský závod. "4xzlato, 2xbronz. Michal Ledl a Viktor Vaněček. Pouze tito dva borci reprezentovali náš oddíl na mistrovství v Kladně. Dávali o sobě a našem oddíle ale pořádně vědět svými umístěními na předních místech. Viktorovy výkony byly bohužel poznamenány nemocí těsně před závody. I tak si však vyplaval svou první individuální republikovou medaili.

Michal zaplaval na všech tratích svůj standart, který mu bohatě stačil na zisk čtyř zlatých. Pouze 100 m prsa nepatřily, alespoň do nedávna, k jeho silným disciplínám. Od závodu jsme očekávali ohromnou bitvu a naše očekávání se naplnilo. Pro mě osobně to byl nejhezčí závod mistrovství. Michal nakonec skončil třetí, když našel přemožitele v Sašovi Jusku z Karviné a Adamu Sobotníkovi z Radbuzy Plzeň. Jejich výkony opravdu stojí za zmínku i díky tomu, že Saša Jusku překonal nejlepší čas 14.letého žactva starý 25 let! Třeba si to chlapci tak hezky naplánovali předem, protože právě tato trojice spolu nedávno bydlela na reprezentačním soustředění.

Kladenský oddíl pořádal mistrovství poprvé, ale díky mnohaleté zkušenosti z ostatních závodů se jim nedá vytknout v podstatě nic. Moc nás potěšily cedulky se jmény oddílů, takže si měl každý kam sednout a nevznikaly žádné spory o místa, jak je to na závodech obvyklé. Snad jen trochu mohl komentátor ubrat na povzbuzování domácích závodníků, jelikož jde přece jen o závod, který by měl být pojat spíše nestranně." Takto zhodnotil závod trenér Lukáš Stříteský.

Přehled startů plavců Motorletu - ZMČR čtrnáctiletých   Kladno   10. a 11. prosince 2005
3.200 P02:33,25-1%  05/11_pKPŽA_Pha02:31,4

Výsledky závodu jsou dostupné pomocí programu Výpis výsledků z Registru výkonů. Zatím ale nebsahují výsledky štafet. Ve sloupci "rozdíl" je provedeno porovnání osobního rekordu s výkonem na ZMČR 14. Pokud byl překonán, je v tomto sloupečku "*". Modře podbarvené časy jsou zároveň naše nové oddílové rekordy čtrnáctiletých.

Smůla, která se lepí na naše plavce v druhé polovině letošního roku, se nevyhnula ani Tereze KOPECKÉ, která se z důvodu zápalu plic závodu nemohla zúčastnit.

Z ostatních pražských oddílů se na stupně vítězů tentokrát probojovala pouze Žofie KVAČKOVÁ z USK, která byla druhá na 400 i 800 m volný způsob.