Mistrovství ČR družstev - semifinále

Vydáno dne 21. 03. 2006 (počet přístupů 2418)

V Pardubicích a ve Zlíně proběhly semifinálové závody letošního MČR družstev. Ze 16 postupujících družstev startovalo v pardubické padesátce 12 družstev žen a 11 družstev mužů. Nechyběla mezi nimi ani obě družstva Motorletu. Více se dařilo mužům, kteří v konečném pořadí z obou závodů obsadili deváté místo, jen 192 bodů za postupem. Ženy skončily na místě 16.

Z hlediska bodového zisku obě družstva nasbírala obdobný počet bodů jako v lednovém kole této soutěže. Z přehledu MoP výkony vyplývá, že muži se opět přiblížili podstatně více hranici optimálních výkonů než ženy. Postup do finále byl u nich tentokrát hodně blízko. Ovšem KSP Kladno a Radbuzu Plzeň připravila diskvalifikace jejich plavce na trati 50 m volný způsob o možnost bojovat o finále. Nebýt ji, jejich celkový bodový zisk by byl určitě vyšší než u našich plavců. Kdyby ovšem neplatilo ani v tomto případě. Konec konců ani našim družstvům se komplikace nevyhnuly.