Letní mistrovství ČR 2008

Vydáno dne 15. 07. 2008 (počet přístupů 3067)

Desetkrát mezi deseti nejlepšími. A tentokrát ale i kousíček od medaile, která stále mezi úspěchy Motorletu chybí. Nejblíže k ní byla Kristýna KOLÁŘOVÁ na 100 m prsa, která si ve finále výrazně zlepšila osobní rekord. K bronzu scházelo pouhých 25 setin sekundy. Na dvojnásobné trati pak útočila na medaili Helena PIKHARTOVÁ, ale v závěrečné padesátce už scházely síly a medailovou pozici neudržela. Přitom její čas z dopoledních rozplaveb by na bronz stačil, ale ve studeném a deštivém odpoledni to byl už celkově desátý start Heleny na tomto LMČR. Snad tedy příště.

Dařilo se i mužům. Do bilance bodovaných umístění třikrát přispěl Ondra FIEDLER a ve finále B startoval i Pavel PÍCHA. Jediný osobní rekord mezi muži si na tomto LMČR ovšem zlepšil jeho bratr Petr PÍCHA. Celkem ale osobáky byly pokořeny desetkrát a čas Helelny PIKHARTOVÉ v semifinále na 50 m volný způsob je vůbec nejrychlejším časem žen v historii našeho oddílu na této trati v dlouhém bazénu a zároveň je novým oddílovým rekordem mladších dporostenek.

Letní mistrovství ČR    Praha-Podolí   11.-13.7.2008
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
26200 M roz.02:27,280%08/02_ZMČRd02:26,85

V Registru výkonů nejsou uloženy výkony štafet ani mezičasy. K dispozici je ale komprimovaný soubor 0807lmcr.zip (1 333 303 B), který obsahuje kompletní výsledkové sestavy ve formátu pdf. K jejich prohlédnutí je tedy zapotřebí mít nainstalován Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.

Úplně "bez medaile" ale Motorlet nezůstal. Tereza HROMÁDKOVÁ vybojovala svoji druhou individuální bronzovou z "velkých" MČR, tentokrát za 50 m motýlek. A na téže trati byl bronzový i Michal LEDL, pro kterého to je první medailový úspěch na MČR a zároveň zaplavaný kvalifikační čas na MEJ, které se uskuteční na přelomu července a srpna v Bělehradu. A mimochodem je to zároveň i první medaile, kterou na tomto nejprestižnějším domacím závodě mezi muži vybojoval plavec, který svá žákovská léta prožil v Radlicích. Začíná jich přibývat, tak jen houšť !

Samozřejmě tyto medaile si do svých historických tabulek připíší Bohemians. Ale oba plavci nám přispěli do bodové oddílové bilance v ročním hodnocení oddílů ČSPS. Něco přidal i Viktor VANĚČEK a ve finálových rozplavbách startoval i Petr LEDL. Ten už ale do USK přestoupil před více jak dvěmi lety, takže dle kritérií ČSPS už neni náš ani z poloviny :-)