Zimní mistrovství ČR dorostu

Vydáno dne 09. 02. 2009 (počet přístupů 2876)

Osm medailí pro Motorlet! Nejvíce se z nich leskne zlatá Kristýny KOLÁŘOVĚ, která už po třetí obhájila titul na 50 m prsa. Tentokrát už ale v kategorii starší dorostenky. Největší soupeřkou ji na této trati byla Helena PIKHARTOVÁ. Na zbývajících prsařských tratích byla Helena rychlejší, ale ne než Lucie NEJEZCHLEBOVÁ (91) z Univerzity Olomouc. Celková bilance z prsařských tratí pro Motorlet - 1 zlatá, 3 stříbrné a 2 bronzové! Helena přidala stříbro i na 50 m volný způsob a bronz na 200 m polohově. A to za nejlepší čas v historii oddílu. Na prsařských tratích překonala všechny oddílové rekordy starších dorostenek!

Výborně zaplavala i Tereza KOPECKÁ, která si připsala první dva starty ve finálových rozplavbách na MČR dorostu a na znakařských tratích skončila nejhůře na devátém místě. Mezi dorostenci si finále zaplaval i Sebastian ADAM a do desítky nejlepších se vešel i Tomáš VYSKOČIL. Osobáčky si ale v dlouhém bazénu zaplavali všichni naši plavci.

Přehled všech startů našich plavců na ZMČR dorostu je v následující tabulce:

Zimní mistrovství ČR dorostu    Chomutov     6. - 8.2.2009
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
13200 P roz.02:52,980%08/04_jKPDD_Pha02:52,76

V Registru výkonů nejsou uloženy mezičasy ani výkony štafet. V archivu oddílu je ale k dispozici i kompletní výsledková sestava v komprimovaném souboru 0902mcrd.zip (722 381 B), který obsahuje výsledky ve formátu pdf. K jejich prohlédnutí je zapotřebí mít nainstalován Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.

Nejúspěšnější z pražských oddílů byli plavci Bohemians. Získali 10 medailí, z toho sedm zlatých. Čtyři přivezl Michal LEDL a tři Alžběta ŘEHOŘKOVÁ, která na podzim přestoupila ze Slovanu Karlovy Vary. Ještě větší sbírku přivezli plavci USK. Ze čtrnácti medailí byla zlatá ale pouze jedna. Žofie KVAČKOVÉ ji získala za výkon na 1500 m volný způsob. Dorostenky obou jmenovaných oddílů se prosadily na druhé místo i ve štafetách. Plavkyně z Bohemians na 4x100 m polohově, ty z USK na 4x200 m volný způsob. Bez medailí se nevrátila ani výprava Olympu. Získala 2 stříbrné a dvě bronzové.

autor: mtb | komentářů: 0