International Swim Meeting 2009

Vydáno dne 11. 03. 2009 (počet přístupů 3248)

Dva a dvacetkrát se plavci Motorletu prosadili mezi desítku nejlepších, přivezli 15 medailí, sedm vítězství a sedm nových oddílových rekordů a zároveň i jeden nejlepší výkon v historii oddílu, nejlepší výkon žactva ČR, ... zkrátka plavci Motorletu se v Berlíně v početné mezinárodní konkurenci neztratili. A z přehledu výkonů vyplývá, že osobáky nešetřili. Zvláštní uznání si pak zaslouží výkony, které v bazénu předvedl trenér Lukáš Stříteský. Ten průběh tohoto ročníku ISM zhodnotil takto:

LukášZávody byly opět velký maratón. Pořadatelé obdrželi přihlášku od 169 oddílů z 20 zemí. Celkem přes 7700 startů! Rozplavání začínalo ráno v 6,30 a v pátek závody končili v 21,30. Odjížděli jsme z Prahy ve čtvrtek dopoledne, abychom měli před závody odpočinek. Dlouhé cestování těsně před závody sice ušetří peníze za jednu noc, ale dobrým výsledkům nepřidá. Hotel byl dvě zastávky S Bahnu od bazénu, takže si mohli jít plavci během dne odpočinout.
Na jednom z nejrychlejších bazénů v Evropě se nám opět dařilo plavat osobáky a podle prvních ohlasů, byli snad všichni spokojeni. V kategorii open byly zvláště oproti loňskému ročníku k vidění o něco horší výsledky, ale už jenom účast vítězky z Pekingu na 50 a 100m kraul Britty Steffen byla velkým zážitkem.

V barvách Motorletu startovali i Petr LEDL a Adam VILČKO. I nadále jsou to ale plavci USK Praha, takže v oddílovém přehledu jejich výkony chybí. Ve Statistice ČSPS samozřejmě nikoliv. Fotografie ze závodu naleznete na rajčeti.

V Registru výkonů jsou uloženy výkony plavců Motorletu a USK. V archivu oddílu je ale k dispozici i kompletní výsledková sestava v souboru 0903ism.pdf (3 869 500 B). K jeho prohlédnutí je zapotřebí mít nainstalován Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.

autor: mtb | komentářů: 0