Finále MČR družstev

Vydáno dne 19. 04. 2009 (počet přístupů 3084)

Konečné sedmé místo obsadilo družstvo mužů ve finále MČR družstev pro rok 2009, které se konalo v Hradci Králové hned týden po semifinále. Podle očekávání jsme svedli bitvu o poslední příčky finálové osmičky s plavci KSP Kladno. V semifinále nás porazili o tři body a ve finále se nám podařilo jim porážku vrátit o bodů čtrnáct.

Ve finále už rozhodovaly pouze body za umístění, což pro nás bylo výhodné. Na FINA body bychom zřejmě prohráli. Měli jsme sice více umístění na konci startovního pole, ale i více umístění v první trojce, které jsou lépe bodované. Na dobrém výsledku měl největší podíl Ondra FIEDLER, který vyplaval skoro polovinu bodů. Krásné osobáky si zaplaval Honza ŠEMBERA a Pavel PÍCHA, který dokázal poprvé zaplavat 200 m kraul na dlouhém bazénu pod dvě minuty. Ostatní sice většinou malinko zaostali za svými časy ze semifinále, ale v konečném součtu to bylo skoro jedno, protože na lepší umístění jsme prostě neměli.

Oproti roku 2007, kdy jsme se poprvé do finále probojovali, musím naše vystoupení hodnotit velmi pozitivně. Hlavně to, že se všichni snažili a bojovali proti mnohem silnějším soupeřům. Ve finále náš oddíl vedle výše jmenovaných reprezentovali:Petr LEDL, Petr PÍCHA, Tomáš VYSKOČIL, Sebastian ADAM, Petr BERAN a plavající trenér Lukáš STŘÍTESKÝ.

Finále bylo velkou bitvou až do posledních metrů jak v kategorii mužů, tak u žen. V ženské kategorii poprvé zvítězily plavkyně Trutnova, které projevily největší touhu po vítězství. Po celé dva dny se na čele střídaly s plavkyněmi Komety a Bohemky. Rozhodovalo se nakonec až v závěrečné štafetě, kde dokázala o tempo zvítězit právě štafeta Trutnova před druhou Bohemkou, které jsme pochopitelně fandili.

U mužů bylo od prvních disciplín o vítězi jasno. Kometa snad po deset let nenašla přemožitele a ani letos nebylo pochyb. Zato o další místa se svedla velká bitva, která se rozhodla také až v poslední kraulové štafetě, kde zvítězila Ostrava a odsunula Plzeň až na čtvrté místo, když ji ve štafetě přeskočila ještě Jihlava. Finále družstev bylo pěkným sportovním zážitkem, zvláště pro skvělou atmosféru, kterou na jiných závodech nelze zažít.