Plzeňské sprinty

Vydáno dne 20. 10. 2009 (počet přístupů 2859)

Velmi vydařené závody na počátku sezóny odplavali naši plavci na 5. kole českého poháru. Mnoho osobáků se za měsíc a kousek tréninků asi nečekalo, ale opak byl pravdou. Vedle řady osobáků se podařilo prosadit na kvalitním závodě, kde se vedle české špičky představila taktéž Maďarská reprezentace, která obsadila většinu čelních pozic.

Na stupně vítězů se prosadili z chlapců Tomáš VYSKOČIL na 100 m volný způsob, Ondřej FIEDLER na 200 m volný způsob. Z dívek potom Kristýna KOLÁŘOVÁ na 50 a 100 m prsa a Helena PIKHARTOVÁ na 100 m prsa. Ve finálových rozplavbách vedle výše uvedených plavali Petr LEDL, Adam VILČKO a Kateřina DLABOLOVÁ. Tak zhodnotil vystoupení plavců Motorletu trenér Lukáš Stříteský.

Vedle medailových umístění a osobáčků přivezli plavci z Plzně i deset nových oddílových rekordů. Všechny jsou v přehledových tabulkách zvýrazněny podbarvením nového rekordního času. Při svém prvním startu v barvách Motorletu (po přestupu z USK) zaplaval hned dva nejlepší výkony v historii oddílu Adam VILČKO, a to na 100 i 200 m prsa. Na nejkratší prsařské trati je novou držitelkou nejlepšího výkonu Kristýna KOLÁŘOVÁ, která tak automaticky zlepšila i oddílový rekord starších dorostenek. Do kategorie nejlepší oddílové výkony staršího dorostu patří i šest zbývajících rekordů. Dva přivezla Helena PIKHARTOVÁ a Tomáš VYSKOČIL. Kateřina DLABOLOVÁ a Tereza KOPECKÁ jeden.

V následující tabulce je přehled startů plavců Motorletu ve finálových rozplavbách. Ty byly vypsány pro nejkratší tratě. Vyhodnodnocení výkonů plavců Motorletu v rozplavbách a disciplínách plavaných přímo na čas je pak pod odkazem "Výkony MoP".

Plzeňské sprinty   Plzeň - Slovany   17.-18.10.2009    (finálové starty MoP)
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
DLABOLOVÁ Kateřina921050 VZ00:27,950%09/06_LMČR00:27,88
KOLÁŘOVÁ Kristýna92250 P 00:32,76* 2%09/02_ZMČRd00:33,58
PIKHARTOVÁ Helena92450 P 00:33,58-2%08/11_StrockWien00:32,92
FIEDLER Ondřej87650 VZ00:23,82* 1%06/11_Boubelík00:24,16
450 M 00:25,62* 1%06/10_PlzSprinty00:25,90
5100 PZ00:58,47* 1%06/10_PlzSprinty00:59,12
LEDL Petr89950 Z 00:28,17* 1%09/06_LOP_MoP00:28,7
VILČKO Adam88850 P 00:31,07- - -