Boubelíkův memoriál

Vydáno dne 18. 11. 2009 (počet přístupů 3050)

Boubelíkův memoriál byl (po roční přestávce zaviněné rekonstrukcí bazénu) opět naší poslední prověrkou před vrcholy podzimu. Závody lze hodnotit jen superlativy, jelikož žádný z plavců nepropadl a většina si utvořila kvalitní osobní rekordy nebo se k nim přiblížila. Navíc jsme na závodech patřili ve většině disciplín ke špičce a tak byla radost závody jen sledovat.

Hlavním závodem podniku je tradiční Boubelíkův memoriál na 200m prsa. V ženské kategorii zvítězila Helena PIKHARTOVÁ, v mužské druhé místo vybojoval Adam VILČKO. V kategorii starších žaček se na třetím místě umístila Julie VOHRYZKOVÁ . Druhým hodnotně odměněným závodem je 200m kraul, který se plave systémem rozplaveb a nedělních finále. V kategorii žen zvítězila v novém oddílovém rekordu Kateřina DLABOLOVÁ. V kategorii mužů jsme ve finále měli hned tři plavce. První místo vybojoval, taktéž v novém oddílovém rekordu Ondřej FIEDLER, druhé místo pak Pavel PÍCHA a jeho bratr Petr PÍCHA skončil na čtvrtém místě. V kategorii starších žaček se na třetím místě v novém rekordu oddílu 14. letého žactva umístila Kateřina BOŠKOVÁ.

Na rozplavby, čtvrtfinále, semifinále a finále se plave nejkratší sprint na 50m kraul. Tam jsme měli v každém kole několik plavců a ve finále se nakonec prosadili na prvním místě Ondřej FIEDLER a Helena PIKHARTOVÁ na druhém místě pak Kateřina DLABOLOVÁ.

V dalších závodech se prosadili: Monika PIKHARTOVÁ (1.50Z,1.100PZ,1.100Z,2.50P), Tereza KOPECKÁ (2.200Z, 3.50Z), Kateřina BOŠKOVÁ (2.100VZ, 3.100Z), Helena PIKHARTOVÁ (1.100P), Kateřina DLABOLOVÁ (1.100VZ), Julie VOHRYZKOVÁ (3.100P), Kristýna KOLÁŘOVÁ (2.50P), Petr PÍCHA (3.100VZ), Pavel PÍCHA (3.100M) a Ondřej FIEDLER (1.100VZ,2.100M).

Velký počet osobních rekordů a hlavně velká chuť závodit je doufám dobrá předzvěst pro úspěšné zakončení podzimní části sezóny.

Boubelíkův memoriálu   Roudnice nad Labem   14.-15.11.2009    (finálové starty MoP)
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
PÍCHA Petr904200 VZ01:58,10* 0%09/06_LOP_MoP01:58,6

Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy. Finále na 200 m volný způsob bylo vypsáno i pro kategorii žactvo, 50 m volný způsob pouze pro kategorii open. Ostatní disciplíny se plavaly přímo na čas. Do Registru výkonů byly uloženy pouze výkony plavců z Motorletu. V archivu oddílu je ale k dispozici komprimovaný soubor 0911boub.zip   (50 056 B), který obsahuje kompletní výsleky zpracované v dokumentu typu MS Word.