Hodnocení závodu Pohár ČR desetiletých

Vydáno dne 13. 06. 2011 (počet přístupů 2037)

Na Pohár 10letých bylo přijato všech 8 přihlášených plavců MoP. Při minimálním počtu tréninkových hodin v porovnání s některými jinými oddíly, kde takto staré děti trénují i dvoufázově, považuji toto číslo za velký úspěch. Největším adeptem na medaile byl Ilja Rudněv v prsových disciplínách. Své kvality tento plavec Motorletu potvrdil ziskem dvou stříbrných medailí v disciplínách 50 m prsa za 0:43,3 (vyrovnání osobáčku z KPŽ) a 100 m prsa za 1:36,6 (vylepšení osobáčku o 2 vteřiny).

Další adeptkou na medaile byla Vanesa Jirmanová. Bohužel však byly její starty ovlivněné nemocí, a týdenní tréninkový výpadek těsně před závody se projevil. Nakonec Vanesa plavala pouze 2 disciplíny. Na 100 m prsa byla diskvalifikována a na 50 m motýlek vybojovala pěkné 5. místo za 0:42,1. Do 10. místa se také umístil Pepa Kott na 100 m znak, kde skončil devátý a 50 m motýlek, kde doplaval na desátém místě. Naši žáci také plavali obě štafetové disciplíny. Na 4x50 m polohově jim bronzová medaile utekla až v posledním úseku, takže nakonec skončili na 4. místě. V kraulové štafetě pak obsadili 5. místo.

Pro ostatní plavce Motorletu byl Pohár hlavně příležitostí zazávodit si na vrcholné soutěži v této věkové kategorii a sbírat zkušenosti do budoucna. Všem patří pochvala za bojovnost, nové osobáčky a vzornou reprezentaci oddílu.

Hodnocení jednotlivců:
Ilja Rudněv - dvěma druhými místy na 50 a 100 m P potvrdil svoje kvality v těchto disciplínách a byl velmi platným účastníkem obou štafet; rezervy v technice všech plaveckých způsobů dávají prostor dalšímu zlepšování v budoucnu
Vanesa Jirmanová - naděje na medaile pokazila nemoc a týdenní tréninkový výpadek těsně před závody, i tak bylo 5. místo na 50 m M úspěchem
Eliška Nourse - ze začátku velká nervozita daná malou zkušeností ze závodů, pěkné osobáčky na téměř všechny plavané disciplíny
Josef Kott - pěkné 9. místo na 100 m Z, zlepšení o dvě vteřiny na 50 m M a Z; odstranění chyb v technice povede k dalšímu zlepšování
Petr Volhejn - nesoustředěnost na tréninku se projevila i na závodech nevyrovnanými výkony ve všech plavaných disciplínách, pochvala za osobáčky, ale nutno změnit přístup k tréninku
Jakub Voves - kvalifikace na Pohár je velkým úspěchem, Kuba udělal za poslední půlrok obrovský výkonnostní skok a doufám, že mu to vydrží, aby výsledky na zimním poháru byly ještě lepší, velká pochvala za zaplavané osobáky a nasazení do závodů
Jakub Zeman - po vleklých zdravotních problémech po celé jaro je kvalifikace na Pohár úspěchem, snad po prázdninách vyjde sezóna lépe a příprava na zimu bude kvalitnější
Matyáš Novotný - teprve na jaře přešel z přípravky B do družstva A, takže už jen kvalifikace na Pohár je velkým úspěchem, velká pochvala za osobák o 10 s na 100 m P, snad bude výkonnostní růst pokračovat i po prázdninách.