Hodnocení LMČR 2011

Vydáno dne 13. 07. 2011

Na mistrovství jsme se tentokrát nepřipravovali na soustředění, ale v domácích podmínkách. Ráno jsme měli bazén v Radlicích a odpoledne dvě dráhy v Podolí. Příprava to byla dobrá, budeme to takto provozovat i další roky. S mistrovstvím jsem spokojen jen zčásti, jelikož jsme oproti posledním několika mistrovství měli horší výsledky. Ranní kvalifikace proběhla vždy dobře, bohužel se nám již nedařilo odpoledne zrychlit. Přesto jsou dvě medaile pro náš malý oddíl velkým úspěchem. Jakékoliv umístění ve finále musíme vždy v Motorletu hodnotit jako dobré umístění. Moc dobře dopadly štafety, kde jsme ovšem opět na medaile nedosáhli. Chlapci se opět velmi zlepšili, ale stejně tak i jejich soupeři. Holky měly papírově kraulovou štafetu vyhrát. To se bohužel nepodařilo a uvidíme, zda se štafeta v tomto složení a v plné síle ještě někdy sejde.

MoP

Hodnocení jednotlivých plavců:

DLABOLOVÁ Kateřina
Káťa neplavala tak skvěle jako v letech minulých, zvláště na kratších tratích. To se bohužel podepsalo na slabším výkonu ve štafetě. Na stovku kraula sice plavala B finále, ale čas byl daleko za osobním maximem. Na delších tratích plavala naopak kvalitně, takže vybojovala B finále na 200 a 400m kraul. Káťu naprosto rozhodil maturitní ročník.
KOLÁŘOVÁ Anna
Anča vybojovala bronzovou medaili na 100m kraul. Ještě lépe plavala stovku ve štafetě, kde byla hlavním strůjcem úspěchu. Nejdůležitějším cílem roku je EYOF, takže právě až v Turecku čekáme výrazné zrychlení. Ve finále na 50m kraul se nepodařilo zopakovat nebo zrychlit čas z dopoledne. To se nepodařilo ani v semifinále padesátek znaku a motýlu, takže v tomto ohledu musíme zapracovat.
KOPECKÁ Tereza
Terka plavala svou klasiku, tedy 50,100 a 200m znak. Na padesátku byla kousek za osobákem, ale na dvoustovku už ten rozdíl byl poměrně velký. Maturitní ročník se projevil na výsledcích pochopitelně negativně.
PIKHARTOVÁ Helena
Helča obhajovala titul a dvě druhá místa z loňského mistrovství. Bohužel byla forma letos slabší a tak z toho bylo páté a čtvrté místo. 200m prsa vynechala a místo toho plavala 50m motýlek, kde její výsledek stačil na semifinále. Bylo to pro Helču zároveň na delší dobu poslední závody v ČR, jelikož v září nastupuje k tréninku a studiu na univerzitu v Cincinnati v Ohiu.
PIKHARTOVÁ Monika
Monča měla problémy již na dorostu zvládat delší tratě, proto plavala v Podolí jen padesátky a dvě stovky. Dobrý byl tradičně první den, kdy vybojovala své premiérové finále na 50m kraul.
ADAM Sebastian
Sebastian vybojoval dvě B finále na 100 a 200m znak. Jinak závody příliš vydařené nebyly, nejlepší byl jeho výkon v kraulové B štafetě.
FIEDLER Ondřej
Loňský skvělý výsledek nebyl v žádné disciplíně zopakován, přesto Ondra vybojoval bronz na 200m polohově. Pokud by však plaval na osobáku, bral by titul.
KOEPCKÝ Ondřej
Ondra byl na mistrovství poprvé a hned při své premiéře zaznamenal úspěch v podobě semifinále na 50m znak, kde pokořil za velkého jásotu 30ti sekundovou hranici.
LEDL Petr
Podařilo se B finále na 100m znak a 100m motýlek. Také ve štafetě byl výsledek na znaka dobrý. Tento rok se daří také prsa, takže kromě kraula ve štafetě ve všech stylech dobré výsledky.
LEDL Michal
Mišel neměl bohužel příliš podařená finále, kde měl na medaile na 50m kraul i motýlek. V obou finále skončil shodně čtvrtý. V semifinále na 50m kraul zaplaval po delší době pod 24s což je příslib pro budoucí práci.
PÍCHA Pavel
Pája stejně jako loni skvěle vyladil. Asi nejlépe ze všech našich plavců. Bohužel se mu nedařilo v odpoledních finále vylepšit ranní časy, takže výsledkově to mohlo být určitě lepší.
PÍCHA Petr
Jája vybojoval B finále na 100m motýlek, kde jsme měli hned trojici našich plavců. Na poloviční trati byl prvním náhradníkem. I na 50m kraul zaplaval pěkný výsledek, bohužel také kousek od semifinále.
VYSKOČIL Tomáš
Tom měl asi tři týdny zablokovaná záda a před závody skoro nemohl plavat. Ani pravidelné masáže nepomáhaly. Nakonec vybojoval B finále na 100m kraul a motýlek. V rozplavbě na 100m kraul zaplaval pěkný osobák pod 55sec.
ŽABKA Michael
Skoro bez tréninku a opět velmi slušné výsledky. Tedy stejně jako při všech závodech v poslední době. Poprvé v B finále na 200m prsa. Jak by to vypadalo v plném tréninku, si můžeme jen domýšlet.