Letní mistrovství ČR mladšího žactva

Vydáno dne 20. 06. 2012 (počet přístupů 2706)

Šesti medailemi navázala Barbora SEEMANOVÁ na výkony v Pohárech. Sbírku 24 zlatých z individuálních startů doplnila v Prostějově o další čtyři a poprvé přidala i stříbro a bronz (trochu paradoxně za jediný nový oddílový rekord). Poprvé jde ale o medaile vybojované v celorepublikové konkureci. Mezi deset nejlepších se prosadil i Štěpán CÉ. Škoda, že sítem kvalifikace prošli jen tři naši plavci. Před půl rokem na Poháru jsme postavili štafetu žákyň i žáků. Snad tedy v zimě bude mít Motorlet početnější zastoupení. Někomu chyběly k postupu desetinky, jiným více. Ale do prosince lze mnohé zlepšit.

Letní mistrovství ČR žactva B    Prostějov    15.06. - 16.06.2012
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
17 200 P 03:17,30* 1%12/04_Velikonoce03:20,02

V Registru výkonů jsou z tohoto závodu uloženy všechny výkony vyjma mezičasů a štafet. V archivu oddílu je k dispozici i kompletní výsledková sestava v souboru 1206mcrb.pdf (491 917 B).

A takto zhodnotil závod trenér Tomáš SEEMAN: Bohužel jen miniskupina našich tří sportovců se nominovala na vrchol sezóny Mistrovství ČR mladšího žactva do Prostějova.Zabojovali jsme a byli jsme vidět i ve výsledkové listině dosti nahoře :-) i slyšet mezi povzbuzujícími. Mezi konkurencí ze 74 oddílů, kdy se na každou disiplínu kvalifikuje jen 24 nejlepších plavců a plavkyň z celé ČR, jsme vybojovali z 15 startů 6 medailí, celkově 8 umístění do 10.místa.

Individuální hodnocení:
Bára Bára Seemanová - 6 startů, ovládla kraulové disciplíny 100,200,400 i 800m, vyhrála a navíc vše v kvalitních osobních rekordech. Bonus k tomu všemu: vše v limitech pro juniorskou reprezentaci. Konkurence byla opravdu silná a tak na 400PZ skončila 2. a na 200Pz na 3.místě, ale i obě polohovky byly v osobních rekordech. Na PZ je stále známá rezerva v technice plaveckého způsobu prsa. Barča byla se šesti medailemi ze šesti starů jedna z nejúspěšnějších žaček závodů. Zaplavala hned 2 nejhodnotnější výkony žaček celého mistrovství podle FINA bodů: 577b na 400K a 575b na 100K, opět super reklama pro Motorlet!!! Za všechny trenéry MoP teamu, moc blahopřejeme a přejeme pevné zdraví, chuť a a pevnou vůli do další sezóny.
Štěpán Cé - 6 startů, nejlépe se umístil na krátké krauly 50 a 100m, kde skončil na 7. a 8.místě, což je na MČR super umístění. 100m trať navíc v hodnotném osobním rekordu. Ostatní starty byly poznamenané sbíráním zkušeností na velké soutěži a také technickými potížemi se zavázáním plavek. To by mělo být jen další ponaučení se napříště. Chtělo by to zlepšit obecně techniku obrátek a to včetně kraulových, tam ztrácel oproti konkurenci. Pokračovat na suché přípravě na vylepšení silových schopností a ve vodě zlepšit zklidnění polohy u všech plaveckých způsobů a protažení začátku i konce záběru.
Honza Flax - 3 starty, nejlépe se umístil na 16. místě na 50K a osobní rekord překonal na 200P. I pro něho to byla cenná zkušenost se soupěři z Moravy a celkově v konkurenci z celé ČR. Chtělo by to zlepšit obecně vytrvalost a rychlostní vytrvalost, v druhé polovině tratí ztrácel oproti konkurenci. Pokračovat na suché přípravě na vylepšení silových a rychlostních schopností a ve vodě zlepšit přenos a využití síly v záběru. Neustále platí více trénovat záběr dolních končetin. I u něho by mělo být cílem u všech plaveckých způsobů prodloužení plaveckého tempa = protažení začátku i konce záběru.

Celkově MoP team předvedl profesionální a hlavně koncepční teamový přístup k vrcholnýnm závodům sezóny. Společné rozcvičení stranou od ostatních, včetně rozběhání se sprinty před každým plaveckým půldnem. Při rozcvičení jsme využili i švihadla. Kvalitní 30 minut rozplavání, takticky až od poloviny do konce rozplavávacího času, včetně plavání pod vodou, obrátek, startů i sprintů na konci. Všichni byli během celých závodů teamově oblečeni a to i přes tropické teploty venku i na bazéně, všichni se rozvičovali a soustředěli na každý svůj start. Neustále jsme doplňovali tekutiny, energii drobným jídlem a chodili se chladit studenou vodou a když byl prostor, tak i vyvětrat ven na vzduch před bazén. Sobotní večer jsme využili ke zklidnění, vyvětrání se na čerstvém vzduchu a odreagování v centru města Prostějova. Proběhla prohlídka arhitektonických památek, doplnění spotřebované energie dobrou smetanovou zmrzlinou a domácím mlékem.

Pořadatelům patří pochvala za bezproblémový průběh, dobré technické zázemí, on-line přenos na internetu, dobré ubytování i vynikající stravování v restauraci na bazéně. Jediné mínus, které ale nelze ovlivnit, bylo málo prostoru na bazéně a velmi, velmi, velmi teplé počasí, které z proskleného bazénu bez oken udělalo skleník. To bylo ale pro všechny účastníky stejné a jedině dobře, že Motorletu v tomto skleníku vykvetlo 6 medailí a 8 kvalitních osobních rekordů :-).

Věřím, že pro děti to bylo další kvalitní porovnání s konkurencí, motivace do dalšího tréninku a pro všechny, včetně mě jako trenéra a rodičů na tribuně, skvělý zážitek.

Proto všem velká pochvala a děkuji za skvělý sportovní zážitek.