Letní mistrovství ČR staršího žactva

Vydáno dne 12. 06. 2013 (počet přístupů 2844)

Motorlet byl nejúspěšnějším oddílem na LMČR A! Poprvé v historii oddílu se naši plavci takto prosadili. Dokázali vyhrát štafetu žáků i žákyň! Celková bilance je deset zlatých, dvě stříbrné, dvě bronzové a celkem 33 bodovaných umístění! A navíc i řada osobáčků, z nichž tři jsou i nové oddílové rekordy. Na trati 200 m motýlek zaplavala Michaela TRNKOVÁ nejrychlejší čas v historii oddílu, což ale stačilo "jen" na třetí místo. Rekord čtrnáctiletých překonala i na 200 m znak a za to již získala titul, stejně jako za výkon na poloviční trati.

Nejvíce se o medailovou bilanci přičinila ale Barbora SEEMANOVÁ, která zvítězila ve všech šesti individuálních startech a překonala i oddílový rekord na 800 m volný způsob. Třetím medailitou byl Michal PŘIBYL, který se prosadil na 100 m prsa. Medaile máme ale i ze všech štafet. A polohová štafeta žákyň a kraulová štafeta žáků byly nejrychlejší ze všech. Sice o dvě respektive tři setinky, ale to není podstatné. Do pomyslné kroniky úspěchů oddílu můžeme zapsat "Zlaté Budějovice 2013 nastavily laťku úspěchů na LMČR A velmi vysoko". A všem našim plavcům poděkovat za vynikající výkony a reprezentaci oddílu.

Letní mistrovství ČR žactva A    České Budějovice    08.06. - 09.06.2013
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
štafety:
žákyně SK Motorlet34x50 VZ01:57,23SEEMANOVÁ Barbora, PECHOVÁ Tereza, JINDROVÁ Kristýna, TRNKOVÁ Michaela
žákyně SK Motorlet14x50 PZ02:09,41TRNKOVÁ Michaela, KLOCOVÁ Markéta, PECHOVÁ Tereza, SEEMANOVÁ Barbora
žáci SK Motorlet14x50 VZ01:51,80ZEMAN Jan, CÉ Štěpán, KOŽEVNIKOV Danil, PŘIBYL Michal
žáci SK Motorlet24x50 PZ02:04,31RENC Jakub, PŘIBYL Michal, KOŽEVNIKOV Danil, ZEMAN Jan

Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy. V Registru výkonů jsou z tohoto závodu uloženy všechny výkony vyjma mezičasů. V archivu oddílu je k dispozici i kompletní výsledková sestava v souboru 1306mcra.pdf (619 196 B).

Z pražských oddílů se na LMČR A představilo celkem 24 plavců (polovina byla z Motorletu). Na stupně vítězů vystoupili ale už jen plavci USK - MOURKOVÁ Daniela, FELGR Štěpán a HÁJEK Václav, který si přivezl i dvě zlaté za výkony na prsařských tratích. Mezi mistry republiky se v Budějovicích naopak nazapsal žádný z plavců Komety Brno nebo KPS Ostrava. Plavci Bohemians Praha nebyli zastoupeni ani ve startovní listině. Prostě v žákovském plavání jsou výsledky oddílů daleko pestřejší než v kategorii open.