Krajský přebor žactva 2005 a 2006

Vydáno dne 26. 11. 2016 (počet přístupů 1555)

stupně vítězů

Do Radlic se sjelo celkem 170 pražských plavců, aby bojovali vedle medailí i o možnost startu na Zimním poháru ČR desetiletého a jedenáctiletého žactva v Plzni. Z našich vybojovali v domácím bazénu přebornické tituly Ondřej RYBA a Šimon NOVOTNÝ. Ondra na 100 a 200 m prsa, Šimon na 200 m polohově. Oba se podíleli i na vítězstvích obou našich štafet žáků. Spolu s nimi se o tyto úspěchy přičinili Matěj VAVŘINA a Lukáš HROUDA. Tím je ale výčet vítězství plavců pořádajícího oddílů úplný.

V bilanci stříbrných medailí jsme byli podstatně úspěšnější. Nejvíce si jich domů odvezla Alexandra FERUSOVÁ, která jich vybojovala hned pět. Celkem pak pořádající oddíl získal 5 zlatých, 13 stříbrných a 9 bronzových medailí. Tedy oproti předchozím letům to nebyly tentokrát medailové žně, ale z pohledu bodovaných umístění se před nás dostalo pouze USK. V bilanci medailí i Slávia a Olymp. Přebornické tituly pak putovaly ještě do dalších sedmi oddílů. Oddílová příslušnost medailistů tedy byla nebývale pestrá. To je pro pražské žákovské plavání jedině dobře. Jarní přebory budou o to zajímavější.

Mnozí ze startujících se potkají znovu již na Poháru, kam se z pražských oddílů kvalifikovalo více jak 60 plavců. Z Motorletu jedenáct. Tak snad forma ještě narostla a v Plzni to budou samé osobní rekordy.

V archivu oddílu je k dispozici i kompletní výsledková sestava v souboru 1611kpzm.pdf (276 418 B).

V přehledu výkonů plavců Motorletu je pouze celkové pořadí podle exportu výsledků.