GYOR OPEN

Vydáno dne 01. 01. 2020 (počet přístupů 1001)

Na konci sezóny se někteří plavci z jedničky a pár ze dvojky, jeli poměřit s konkurencí do Maďarska na mezinárodní závody v Gyoru. Plavalo se na 50m bazénu, to byl nezvyk po podzimní 25m sezóně. Areál byl nádherný, prostorný bazén, vedle nafukovačka s 13ti dráhovou 25 (25x33m) výukový teplejší bazén, prostorné tribuny...

Závody byly časově náročné. Středa 5:30 ráno odjezd z Radlic, od 10:45 rozcvička, od 11.h rozplavání, od 12h závody a končili jsme po 20.h večer.
Další dny 6:30 budíček, 6:55 snídaně na hotelu, 7:30 přesun auty na bazén, 8:15 rozcvička, 8:30 rozplavání, od 9:30 začaly závody pro pomalejší rozplavby a končili jsme opět po 20.h večer.

Našich 18 plavců statečně bojovalo ale konkurence byla velmi rychlá.
V open kategorii závodili i reprezentanti z Maďarska, Německa, Rakouska, kteří byli na ME ve Skotsku a někteří z nich byli i medailisté z Glasgow (Ajna Kesely 2. na 800K a 3. na 400K).
S umístěním MoP teamu to nebyl žádný velký zázrak. Získali jsme jen několik vítězství v rozplavbách, několik umístění do 20.místa ale co je důležité a proto jsme do Gyoru jeli, zaplavali jsme spoustu kvalitních osobních rekordů.

MoP zažil jediné finále a za to pochvala Saše Ferusové. Na 50P, postoupila jako 7. a vybojovala krásné 5.místo v novém os.rekordu.
Do odpoledních nejrychlejších rozplaveb na 400K byl nalosován Ondra Ryba. Tam zabojoval a zaplaval si také nový os.rekord.
Celkově to byla opět nová a zajímavá zkušenost v novém prostředí a hlavně s jinými - mezinárodními soupeři.

Z celkově 134 startů MoP plavců jsme přivezli přes 50% osobních rekordů na 50m bazéně nebo i absolutních.
Pochvala za bojovnost a snahu všem členům MoP teamu.

Děkuji trenérovi Radkovi za pomoc s přihláškou a osobní spolupráci na místě.
Děkujeme rodičům p.Hlávkovi, p.Ferusovi, manželům Babczynským, p.Kohoutovi za pomoc s dopravou auty a za podporu v hledišti.
Poděkování patří také p.Píchalovi z firmy Auto Palace Spořilov, zapůjčil nám 8mi místný Ford Custom Tourneo a umožnil tak pohodlnou dopravu více plavců na závody.