Mistrovství ČR družstev 2020 - semifinále - skupina A

Vydáno dne 25. 02. 2020 (počet přístupů 158)


Třetí únorový víkend jsme se zúčastnili v bazénu na Podolí semifinále soutěže družstev. V Praze závodilo 16 družstev mužů a 16 družstev žen, vždy jen z Čech. MoP tým reprezentovalo družstvo mužů i žen. Měli jsme jeden z nejnižších věkových průměrů závodníků ze zúčastněných týmů, jak v ženách tak v mužích.

Plavalo se ve 2 půldnech. A až na výpadek časomíry první půlden (20min) se pořadatelům Bohemians podařilo svižně a zároveň důstojně závody zorganizovat pro celkem 16 týmů z celých Čech.
 
Před každým půldnem jsme se kvalitně společné rozcvičili a proběhlo také jednotné rozplavání. Naši plavci velmi dobře reprezentovali svá jména i oddíl!
 
První závody v sezóně na 50m bazénu, dlouhý bazén, méně obrátek, to byl nezvyk..... Přesto si někteří z plavců a plavkyň MoP týmu, alespoň na některý ze svých startů udělali osobní rekord, což je na začátek sezóny příjemným překvapením a motivací do dalšího tréninku. Celkově v semifinále tento víkend plavalo vždy z 32 týmů i s Moravskou částí (opět 16 týmů) ve Zlíně. MoP muži skončili na 18.místě a MoP ženy na 22.místě. Bohužel smolnou diskvalifikací štafety na 4x100K náš tým žen přišel o cca 550bodů do součtu (postoupili bychom do finále jako poslední 16.tým).
 
Celkově jsme byli v ženách i v mužích nejlepším týmem s nejmladším věkovým průměrem, takže za rok budeme rychlejší a lepší...
 
Děkujeme za výraznou pomoc s FINA bodovým přispěním našim členům trénujícím mimo Radlický bazén. Ondra Smrček byl sice velmi unaven po náročném tréninkovém programu VSC teamu, ale důstojně bojoval a svými časy přispěl výrazně FINA body pro tým. Ondra Špaňár, který přijel závodit z Bratislavy, také výrazně pomohl a přispěl FINA body do MoP součtu.. Z Radlických plavců patří pochvala hlavně Petře Závadové, která se dokázala výsledkově prosadit vždy do TOP 6 mezi ženami. Celkově to byla pro náš tým mladých sportovců další cenná zkušenost, týmová soutěž, včetně štafet, bez vyhlašování jednotlivců, ale s průběžným vyhlašováním pořadí teamů.
 
Shrnuto, příjemný zážitek s trochu jinou atmosférou a snad i motivace do dalšího tréninku a přípravy. Děkuji za přípravu a podklady trenérovi Radkovi Žikešovi a za pomoc při měření na bazéně trenérovi Honzovi Langmayerovi.
 
S potěšením se zúčastnil a zhodnotil TomSeeman