Krajský přebor žactva A - jaro 2006

Vydáno dne 30. 05. 2006 (počet přístupů 2596)

Žně přebornických titulů pro plavce USK, ale i výborné výkony plavců z dalších pražských oddílů, byly k vidění v pátek a v sobotu na Strahově.

Relativně skromná bilance našich plavců, 5 přebornických titulů a celkem 24 umístění na medailových pozicích nekoresponduje s velmi dobrými výkony. Tři nové oddílové rekordy, bezpečné postupy na MČR žactva, většina startů v osobních rekordech. Konkurence ale byla letos velmi silná. Letní republikové mistrovství této věkové kategorie v Praze Podolí bude asi pro pražské plavce velmi úspěšné.

Největší zlepšení z našich prokázala Helena PIKHARTOVÁ. Potvrdila výborné rychlostní dispozice a na trati 50 m volný způsob zaplavala čas 00:27,9. Letos zatím nejlepší čas v republice (dle Statistiky ČSPS), nejlepší čas pražských přeborů od roku 2000 a i nový oddílový rekord. I na dalších tratích se jí dařilo, ale na zlato už to nestačilo. Ještě úspěšnější v počtu titulů byl Michal KLEINERT. Ze čtyř startů vyhrál třikrát. Pátý titul pro náš oddíl pak vybojovala polohová štafeta žáků. Povzbudivé je, že za výkonem loňské bronzové štafety z LMČR A výrazně nezaostala. V Podolí asi budou mít naši žáci šanci na úspěch i ve štafetách. I přes velmi dobré výkony plavců Bohemians a USK by nejrychlejší pražské štafety na LMČR A měl postavit tedy opět Motorlet. Ale do začátku července je ještě hodně daleko.

žáci SK Motorlet1O 4x5002:05,5ŠEMBERA, KLEINERT, VYSKOČIL, VOJTOVIČ

Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy čtrnáctiletého žactva. Generované výsledky z Registru výkonů jsou dostupné i z pravého horního menu pod volbou výsledky. Pod volbou MoP výkony jsou u všech plavců Motorletu porovnány dosažené časy na KPŽ B s jejich osobními rekordy. Statistika pak obsahuje vedle přehledu počtu startujících i vyhodnocení medailové a bodové úspěšnosti jednotlivých oddílů v kategorii starší žactvo, ale i po ročnících.