Zimní mistrovství ČR dorostu

Vydáno dne 19. 12. 2006 (počet přístupů 2378)

Dvě zlaté, tři stříbrné a jedna bronzová medaile a navíc 13 nových oddílových rekordů - to je výběr z bilance na tomto mistrovství nejúspěšnějšího pražského oddílu - Motorletu Praha.

A takto zhodnotil vystoupení našich plavců hlavní trenér oddílu Lukáš Stříteský: "Mistrovství pro mne bylo ohromným sportovním zážitkem. V podstatě v každé disciplíně byl ve finále k vidění kvalitní výkon a u některých výkonů jsem se nestačil divit, jestli jsem opravdu na českém mistrovství republiky dorostu. No a díky tomu, že všechny výkony Michala Ledla byly v této kategorii ´neskutečných´, mohl jsem být i náležitě spokojený a hrdý.

Nejkrásnějším závodem byla pro mne motýlková stovka - díky vzájemné vyhecovanosti dosáhl Michal (i Honza Šefl) času, který bude jedním z nejkvalitnějších v evropských tabulkách. Dále chci klukům poděkovat za skvělé štafety, kde podali všichni stoprocentní výkon. Porazit TJ Znojmo na 4x200 volný způsob, to se našemu oddílu už možná nikdy nepovede.

Jedinou stinnou stránkou závodů byla diskvalifikace Renáty Skalické na 100 volný způsob. Takových pohybů na bloku před startem je na závodech vidět mnoho a zůstávají většinou bez povšimnutí. Takže můžeme jen doufat, že se dokáže ještě někdy dostat do podobné formy a stovku stlačí pod jednu minutu. Tady by to ve finále určitě tak bylo."

Zimní mistrovství ČR dorostu   Plzeň   15.12. - 17.12.2006
 jménoročníkumístěnídisciplínačas  rozdíl  závod  os.rek.
 štafety:
 dorostenci SK Motorlet84x100 VZn.č.03:38,46 VANĚČEK Viktor, PÍCHA Pavel, BARTOŠ Matěj, LEDL Michal
 dorostenci SK Motorlet144x100 PZn.č.04:09,41 BARTOŠ Matěj, VANĚČEK Viktor, LEDL Michal, PÍCHA Pavel
 dorostenci SK Motorlet54x200 VZn.č.08:06,63 LEDL Michal, VANĚČEK Viktor, BARTOŠ Matěj, PÍCHA Pavel

Poznámka: modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy.

Na stupně vítězů vystoupili i plavci z dalších pražských oddílů. Žofie KVAČKOVÁ a Michaela SEMELOVÁ z USK, Barbora MARCOŇOVÁ z Olympu a Martin BŘENDA z Bohemians. Na titul ale nedosáhli. To se bohužel nepovedlo ani Tereze HROMÁDKOVÉ, která na tomto mistrovství startovala již za Bohemians. Dvě druhá místa (50 P, 100 P) a jedno třetí (100 PZ) je ale také výborná bilance. Blízko medailového úspěchu byl i další odchovanec Motorletu, Petr LEDL z USK. Ve finále na 200 metrů motýlek doplaval čtvrtý.

autor: mtb | komentářů: 2