Letní mistrovství ČR dorostu 2008

Vydáno dne 30. 06. 2008 (počet přístupů 2707)

Kristýna KOLÁŘOVÁ obhájila zlato na 50 m prsa ze ZMČR dorostu! Tentokrát ale přidala i dvě stříbrné medaile za výkony na zbývajících prsařských tratích. Také Helena PIKHARTOVÁ si odvezla do Prahy medaile. Stříbrnou za 50 m volný způsob a bronzovou za 100 m prsa.

Ve finálových rozplavbách se dvakrát představil i Pavel PÍCHA, na 100 m motýlek a 200 m volný způsob. A to ještě o setinku uniklo finále Tomáši VYSKOČILOVI na 50 m volný způsob. Mezi nejlepších deset se dvakrát prosadila i Tereza KOPECKÁ, takže celkem naši plavci zaznamenali 15 bodovaných umístění.

Letní mistrovství ČR dorostu   Zlín   27.-29.6.2008
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
13100 Z roz.01:06,88* 1%08/06_Praha200801:08,16

V Registru výkonů nejsou uloženy výkony štafet ani mezičasy. K dispozici je ale soubor 0806mcrd.pdf (1 165 369 B), který obsahuje kompletní výsledkovou sestavu. K jeho prohlédnutí je zapotřebí mít nainstalován Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.

Do bodové oddílové bilance, tentokrát ale v ročním hodnocení oddílů ČSPS, přispěli i naši odchovanci v barvách Bohemians. Michal LEDL vyhrál 50 i 100 m volný způsob. Tereza HROMÁDKOVÁ zvítězila na 50 m motýlek a druhá byla na dvojnásobné trati. A i Viktor VANĚČEK měl tři finálové účasti a všichni se podíleli na medailových úspěších štafet Bohemians. Přispěli k tomu, že Bohemians byl opět nejúspěšnějším pražským oddílem na tomto republikovém mistrovství. Vedle již jmenovaných se na tom podíleli medailemi za individuální starty i Aneta FRITSCHEOVÁ (92), Klára PAVELKOVÁ (90) a David HENNLICH (90). Celková bilance Bohemians včetně štafet byla 9 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové.

Již bez mistrovských titulů, ale se slušnou sbírkou medailí se do Prahy vrátily i další pražské oddíly. USK získalo díky Žofii KVAČKOVÉ (91) stříbro za 1500 m volný způsob a celkem dalších šest bronzových přidali Klára KUČEROVÁ (93) a Martin JEDLINSKÝ (93). Obdobnou bilanci měl i Olymp. Stříbro získal Ondřej PISKAČ (92) za 50 m prsa a na pěti bronzových se podíleli Inka BECHYŇOVÁ (93), Anna MARCOŇOVÁ (90) a Tibor LUKAČOVSKÝ (93). Dvě bronzové si odvezl i slávista Jonáš BÖSWART (90) a jednu Kateřina DLABOLOVÁ (92) z České plavecké školy. Všechny startující pražské oddíly se tedy vracely s medailemi. Pro ČPŠ to ale byla vůbec první dorostenecká medaile.