Plzeňský vytrvalec

Vydáno dne 03. 03. 2010 (počet přístupů 3003)

200O

Závody v Plzni byly pro účastníky zimního mistrovství ČR poslední možnou prověrkou před tímto vrcholem. Připomínám, že od nového roku se závodí dle nových pravidel o plavkách. Toto pravidlo podle prvních odplavaných závodů vrátilo časy o mnoho let dozadu. Takže každý závod se nyní jeví jako velká neznámá. Většině závodníků přechod k novým plavkám velmi znatelně uškodil. Některým našim závodníkům se závod bohužel příliš nezdařil. Naštěstí naše největší medailové naděje pro blížící se mistrovství Ondra FIEDLER, Kristýna KOLÁŘOVÁ a Helena PIKHARTOVÁ se dokázali prosadit několikrát na stupně vítězů.

Ondra zvítězil v novém rekordu závodu na 200m polohově. Jeho výkon byl zároveň nejhodnotnějším bodovým výsledkem celých závodů. Dále obsadil druhé místo na 50m kraul a třetí místo v hlavním závodě na 1500m volně. Helena zvítězila ve svých dvou disciplínách na 100m prsa a kraul a Kristýna obsadila v obou disciplínách hned druhé místo za Helčou.

V hlavní ženské disciplíně na 800m volně dokázala ve své kategorii přesvědčivě zvítězit Barbora SEEMANOVÁ a stanovila tak nový rekord MoP nejmladšího žactva. V dalších závodech byla první na 50m kraul a druhá na 200m polohově. Bára se ukazuje jako velká naděje oddílu. V kategorii žactva 13-14 let bojovala Anna KOLÁŘOVÁ s velmi silnou konkurencí z Budapešti. Na 50 a 100m volně zvítězila, když na nejkratší trati stanovila nový rekord závodu. Naopak na nejdelší trati podlehla maďarské závodnici, ale ve velmi kvalitním čase a po bojovném výkonu. Všechny časy jsou zároveň novými rekordy oddílu třináctiletého žactva. To však snad nebude dlouho platit, jelikož Anča se poprvé chystá závodit na MčR a tam se časy určitě opět pohnou.

Kateřina DLABOLOVÁ přijela pouze na hlavní závod a zde obsadila druhé místo za vítězkou Janou PECHANOVOU. Káťa však bude muset na MčR hodně zrychlit! Posledním z výčtu medailistů je Sebastian ADAM , který obsadil třetí místo na trati 100m znak. Za pochvalu pak určitě stojí velmi dobré výkony Michaela ŽABKY a Michaela SEEMANA, které jsou hlavně příslibem do budoucna. Tak zhodnotil vystoupení plavců Motorletu trenér Lukáš Stříteský.

Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy. Do Registru výkonů byly uloženy výkony všech plavců Motorletu vyjma mezičasů. V archivu oddílu jsou ale k dispozici kompletní výsleky v souboru 1003vytr.pdf   (394 384 B). K jeho prohlédnutí je zapotřebí mít nainstalován Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.