Krajský přebor žactva 1996-1998

Vydáno dne 22. 11. 2010 (počet přístupů 3103)

30 přebornických titulů pro Motorlet! Náš oddíl sice opět neměl ve svém středu žádného plavce s ročníkem narození 1996, ale zopakoval výbornou bilanci z jara. Z hlediska počtu získaných titulů i medailí byl nejúspěšnější. A nechyběla ani "třešnička" - nový oddílový rekord dvanáctiletých na 200 m znak. Podrobné hodnocení od trenéra Tomáše SEEMANA je pod přehledovou tabulkou medailistů.

Přehled medailových umístění plavců Motorletu - Krajský přebor žactva 1996-1998   Praha - Radlice   -   19. - 20. listopadu 2010

žáci SK Motorlet A34x50 PZ02:15,5MÜLLER, DVOŘÁK, ŘÍMAL, SEEMAN

Kompletní výsledky jsou dostupné i v oddílovém archivu v komprimovaném souboru 1011ppzs.zip (404 098 B). Obsahuje dokument typu pdf. K jeho prohlédnutí je zapotřebí mít nainstalován např. Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.

Hodnocení od trenéra Tomáše SEEMANA:

V pátek a v sobotu 19.-20.11.2010 naši plavci úspěšně reprezentovali na KPŽ pro Prahu v ročnících 1996 až 1998.

Individuální hodnocení:

Natálka Trnková: zlepšila ve většině startů své osobní rekordy. Naučila se a zvládla výbušný start a bojovný konec v posledním bazénu při jednotlivých závodech. Zlepšit rychlostní vytrvalost.
Betka Andriková: vynikající zlepšení v několika disciplínách, i když závodila z plného tréninku... Většina cílových dojezdů byla velmi vlažná, tam je ještě rezerva. Dobré starty.
Katka Šimková: bezprolémové vystoupení, s několika osobními rekordy. Zlepšit rychlostní vytrvalost a techniku plaveckých způsobů obecně.
Ëkaterina Jaroslavceva: po několika letech opět začala závodit a během měsíce udělala opět krok dopředu. Velké zlepšení v technice, rezervy jsou ještě v obrátkách a výjezdech po startu i po obrátkách a v rychlostní vytrvalosti.
Michael Seeman: vynikající zlepšení ve 4 disciplínách, i když závodil z plného tréninku. Individuálně 6x 1. místo a dva bronzy ze štafet. Nejúspěšnější závodník MoP teamu.
Michael Muller: Potvrdil zlepšující se formu a osobní rekordy z minulých týdnů. Zlepšit rychlostní vytrvalost a techniku plaveckých způsobů obecně.
Dan Burša: zlepšil v několika startech své osobní rekordy. Zlepšení u kraulu. Doladit záběr nohou u motýlku. Zlepšit rychlostní vytrvalost a techniku plaveckých způsobů obecně.
Jakub Dvořák: vynikající osobák na 100Z, zlepšení v několika dalších disciplínách. Jediné co zbývá, je doladit techniku plaveckých způsobů obecně a rychlostní vytrvalost (vždy špatná 2.půlka 200P, 200K, 200Z).
Ondra Šorm: konečně se posunul na své hlavní disciplíně prsa. Velké zlepšení osobáků na znak i na něco z kraulu. Ještě ho ale čeká dost práce na rychlostní vytrvalosti a na technice ostatních plaveckých způsobů.
Marek Římal: zlepšil v několika startech své osobní rekordy. Postupně dotahuje časy na slušnou úroveň, která snad zaručí účast na Mistrovství republiky. Doladit techniku znaku. Zlepšit rychlostní vytrvalost.
Lukáš Poduška: měl těžký program, navíc z plného tréninku a zvládl to velmi dobře. Několikk osobních rekordů a technické zlepšení dynamiky startů. Zlepšit rychlostní vytrvalost. Moc opatrná byla 1500K.
Martin Cé: zlepšil v několika startech výrazně své osobní rekordy. Doladit záběr nohou u znaku, paže u prsou a souhru u motýlka.. Zlepšit vytrvalost a techniku plaveckých způsobů obecně.
Josef Domin: zlepšil v pár startech své osobní rekordy. Kvalitní je posun na 100K a byl tam i kvalitní závěrečný finiš. Zlepšit rychlostní vytrvalost. Také moc opatrná 1500K.
Michal Adam: také zlepšil v pár startech své osobní rekordy. Snažil se. Chybí rychlostní vytrvalost a doladit techniku plaveckých způsobů obecně včetně obrátek a výjezdů po obrátkách.
Tomáš Sysel: vše v osobní rekordu, umístění v kategorii se staršími (8. -13.). Ve svém ročníku většinou do 3.místa. Dobré zkušenosti na 50m bazéně.

Naši borci také zabojovali ve štafetách. Ač byly teamy složené jen z plavců roč. jen 97 a 98 (na rozdíl od konkurence, bez 1996), dívčí a silnější chlapecká štafeta obsadily vždy pěkné 3. místo na 4x50K i na 4x50PZ. Byli jsme kompaktní team s pokřikem před každým půldnem, společnou rozcvičkou a povzbuzováním. Absolutně nejhlasitější team jsme byli hlavně při povzbuzování během vyhlašování výsledků. V některých disciplínách jsme obsadili celé stupně vítězů (v 1997 i v 1998). Navíc máme snad nejhezčí teamové oblečení. Zkrátka byli jsme a ještě budeme VIDĚT...

V celku musím pochválit celou výpravu za soustředěný přístup ke všem startům a celkově k závodům, včetně plaveckého vybavení a oblečení (až na T.Sysla v Pá) a oběda v sobotu.

Konkurence nespí (trénuje až 5-8x týdně již v těchto žákovských kategoriích), jen tak dále a musíme vydržet. Máme před sebou stále nové cíle (osobní rekordy a dobré umístění na republikových pohárech a mistrovstvích). Tak se držte a nespěte na vařínech, konkurence v Praze je přeci jen slabší než v celorepublikových závodech. Nebo dokonce na Evropských soutěžích žáků a juniorů...kam bychom měli mít cíl se dostat.