Hodnocení Motorletu na Fego Cup

Vydáno dne 19. 12. 2010 (počet přístupů 2172)

MoP

Na Fego Cup závodech 18. prosince v Brně se vypravila početná výprava MoP teamu. Zastoupení jsme měli hlavně v mladších ročních, ročník narození 1997 až 2002. Jeli jsme sbírat cenné závodní zkušenosti a porovnat se s moravskými oddíly. Pro některé mladší členy výpravy to byla jedna z mála příležitostí v roce zaplavat si na závodech s elektronickou časomírou včetně výsledkové tabule, se starty "přes hlavu" a se staršími ročníky v rozplavbách. Toto sbírání zkušeností z větších závodů je na začátku plavecké kariéry tím nejdůležitějším cílem účasti, hlavně pro nejmladší kategorie.

Opět jsme velmi dobře reprezentovali MoP team. Co je nejdůležitější, jsme vidět i ve výsledcích a to i na předních pozicích. 30 medailí, z toho 17 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzů, to je vynkající výsledek naší výpravy v Brně. Spousta startů byla v hodnotných osobních rekordech i přesto, že vrchol sezóny, Pohár ČR a Mistrovství ČR, byl před 1-2 týdny. I toto opětovné zlepšení je důkaz toho, že naši plavci uplynulé měsíce dobře trénovali a naučili se to na závodech "prodat".

Pro nejmladší byly připravené medaile netradičně z perníku, některé disciplíny byly eMMe Golden Cup závodem a měly hodnotné věcné ceny. Některé naše starty nebyly v osobních rekordech, ale i tak musím celkově pochválit celý team za bojovnost a snahu. Včetně podpůrného teamu rodičů na tribuně i na bazéně. Každý, byť jen malý posun v osobních rekordech, je malým vítězstvím a pro každého sportovce další motivací do budoucích tréninků. Některé zaplavané časy (a osobní rekordy např. o 5 až 11s na 100m trati) jsou naopak obrovským posunem vpřed a jen dobrý důkaz tréninkové snahy a pravidelné účasti na trénincích.

Příjemným zpestřením a velkým i příjemným překvapením byla smíšená štafeta 6x25m (3 plavkyně B.Seemanová, M.Trnková, A.Andriková a 3 plavci J.Zeman, D.Koževnikov, J.Renc). Z únikové dráhy č.1 v poslední rozplavbě jsme vyhráli kategorii 98 a mladší. Zbylá část teamu "vyhučela" všechny předávky a to jen umocnilo atmosféru závodu a naše vítězství! Vynikajícím časem 1:28,53 jsme vybojovali zlato a s ním i chutný velký dort, o který jsme se všichni po závodech sparvedlivě i s rodiči rozdělili. Celkem plavalo v naší kategorii 13 štafet. Takže 1.místo je super výsledek.

Závodil i trenér dvojky T.Seeman. Ukázal, že i trenéři umí rychle plavat a porazil všechny plavce v kategorii 95 a starší. Zajímavý pro diváky byl souboj otce a syna na 200PZ, kdy oba plavali vedle sebe na drahách 3 a 4. Zatím vítězí otec, ale je to již jen velm těsné :-). Po vítězství T.Seemana na 100P proběhla diskuse nad technikou pohybu paží při záběru pod vodou, ale nic to nezměnilo na jeho diskvalifikaci. Taktéž marně jsme rozporovali údajný pohyb Míši Trnkové před startovním povelem. V závodě zvítězila, porazila tradiční soupeřku, ale příbuzenský vztah poražené s hlavní rozhodčí asi rozhodl a Míšu z 1. místa také neprávem diskvalifikovali...

Na konci závodů závodníci střední věkové kategorie lovili tradiční kapry Fegounky, kteří byli již notně unaveni a nebyl to moc důstojný souboj. Příště by měla být lepší ozvučení, to bylo mínus v jinak tradičně příjemné zakončení sezóny. Takže příští rok jedeme opět a od ledna s chutí do tréninku, protože i na jaře jsou závody!