Hodnocení semifinále MČR Družstev

Vydáno dne 11. 04. 2011 (počet přístupů 1982)

Po odplavání semifinále je celkem jasné, že většina lidí hlasujících v anketě na našich stránkách viděla šance oddílu až moc růžově. Do finále postoupila obě družstva, ale kluci na šestém místě a holky na osmém místě. Pravdu tedy nebudou mít zřejmě ti, kdo zvolili odpověď, že letos to bude nejméně jedna zlatá. Přesto nelze plavce nepochválit za skvělý přístup k závodům. Nikdo nic nevypustil a zvláště v bojovnosti jsme byli skvělí. No a ve fandění jsme byli určitě nejlepším týmem. Za čtrnáct dní v Brně tedy prožijeme společně velikonoční prázdniny při finále. Podpora fanoušků se očekává velkolepá!

ANDRIKOVÁ Alžběta - Bety jako nováček v našem družstvu odnesla naplno zranění Kristýny Kolářové. Odplavala čtyři těžké disciplíny. Bála se 400m polohově na dlouhém, ale zvládla to v pohodě. Příští roky bude díky své všestrannosti pilířem týmu. Za čtyři starty vybojovala 24 bodů.

BOŠKOVÁ Kateřina - Kačka odplavala své standardní výsledky. Zvážíme její start na 200m znak. Za dva starty vybojovala 15 bodů.

DLABOLOVÁ Kateřina - Káťa je doufejme zpět ve slušné formě a na finále předvede ještě lepší výsledky. Jinak byla základním kamenem, protože odplavala 100,200,400,800 kraul a štafetu. Za pět startů vybojovala 59,5 bodů.

JAROŠOVÁ Kristýna - Na semifinále nemocná, ve finále snad pomůže na motýlkových tratích.

KOLÁŘOVÁ Anna - Skvělá výsledky dávají naději, že bychom mohli Anču ve finále nasadit již do více disciplín. Ve čtyřech startech vyplavala 51,75 bodů.

KOLÁŘOVÁ Kristýna - Zraněná Kristýna bude zvláště ve finále hrozně chybět, protože její písařské disciplíny byly jistotou vysokých bodů.

KOPECKÁ Tereza - Terka nebyla moc spokojená, k osobákům měla poměrně daleko a zvláště jsme její propad pocítili na polohové štafetě. Ve třech startech vybojovala 19,25 bodů.

PIKHARTOVÁ Helena - Helča měla asi nejnáročnější program. Odplavala delfínové a prsařské tratě. Ve finále jí zřejmě opět nasadíme na polohovky, kde vybojuje více bodů. V šesti startech vybojovala 61,75 bodů.

PIKHARTOVÁ Monika - Skvělé krauly, ale stagnující výsledky na polohovky. Monča bude zvláště na 50m kraul příslibem vysokých bodů ve finále. Za pět startů vyplavala 46,75 bodů.

TRNKOVÁ Michaela - Míša jako nejmladší člen družstva odplavala skvěle oba těžké motýlkové závody. Oproti starším holkám neměla moc šancí, ale do budoucna bude pro družstvo velkým přínosem. Za dva starty vyplavala 5 bodů.

VÝBORNÁ Šárka - Šárka odplavala neoblíbené dlouhé krauly a šla do toho vždy s chutí a naplno. Naopak 200m znak se jí plavat moc nechtělo. Za tři starty vyplavala 20 bodů.

ADAM Sebastian - Čekáme návrat ke skvělé formě ze zimy, protože Sebastian plaval určitě ještě s velkými rezervami. Za tři starty vybojoval 30,5 bodů.

FIEDLER Ondřej - Bez Fíďi by naše družstvo bylo poloviční. Vždy spolehlivě odplave nepopulární disciplíny. Letos je zatím v horší formě než loni v tuto dobu, tak doufejme, že za čtrnáct dní v Brně na tom bude již lépe. Za šest disciplín vybojoval 83,5 bodů.

LEDL Petr - Knedlo byl v sobotu ve škole v Olomouci a v neděli vypadal dost unavený. Trénuje nyní jak o život, tak se to doufám brzy projeví na závodech. Za dva starty vybojoval 13 bodů.

LEDL Michal - Mišel dvakrát zvítězil a zvláštní dík mu patří za skvělý finiš v kraulové štafetě, kde porazil Honzu Šefla. Hodně náročný je pro něj dvojblok 50m kraul a hned následující 100m motýlek. Za pět startů vyplaval 70,5 bodů.

PÍCHA Pavel - Pája je zpět ve formě. Výborně mu plave kraul a to tu delší dobu nebylo. Budeme zvažovat, zda se vyplatí jeho nasazení na 1500m kraul. Za pět startů vyplaval 52 bodů.

PÍCHA Petr - Jájin plaval pouze jeden start a to 100m motýlek, kde vybojoval 9 bodů.

TICHÝ Antonín - Tonda měl plavat prsové tratě, ale ve středu dostal horečku. Místo něj naskočil Žabák a zřejmě ho na finále do sestavy nepustí.

SEEMAN Michael - Skvělá patnáctistovka dává do finále naději, že na tuto trať nebudeme brát jen poslední místa. Michal za tři starty vyplaval 18 bodů.

VANĚČEK Viktor - Viktor velmi dobře plave na tréninku, ale na dlouhém bazéně mu to jde trochu hůř. Budeme přemýšlet o jeho nasazení na polohovky, kde má skvělé osobáky. Za dva starty vyplaval 18 bodů.

VYSKOČIL Tomáš - Tomák pomohl hodně štafetám a ve finále bude určitě v horních patrech výsledků, zvláště na 50m kraul. Tom vyplaval v pěti startech 51,5 bodů.

ŽABKA Michael - Největší překvapení závodů. Michael plaval jako náhradník a řekl si o místo i ve finále. Za dva starty vyplaval 27 bodů.