Jarní cena Prahy

Vydáno dne 17. 04. 2011 (počet přístupů 3203)

Motorlet zvítězil v soutěži družstev na Jarní ceně Prahy a poprvé tak dostal do svého držení putovní pohár tohoto závodu.

obr: R.Žikeš

V individuálních startech se nejvíce prosadila Anna KOLÁŘOVÁ, která ke třem vítězstvím přidala opětovné překonání limitu pro EYOF na 50 m volný způsob, nejlépe bodově hodnocený výkon celého závodu (na 100 m volný způsob) a oddílový rekord na 100 m znak. Dvě vítězství v Podolí vybojovala Monika PIKHARTOVÁ a po jednom Ilja RUDNĚV a Michael SEEMAN. Celkem si plavci Motorletu připsali dvacet dva medailových umístění, ale i řadu dalších umístění do šestého místa, která se započítávala do hodnocení soutěže družstev. A takto zhodnotil závod trenér dvojky Radek Žikeš:

V pražském Podolí se konal 7. ročník Jarní ceny Prahy, který již tradičně pořádá plavecký oddíl Bohemky. V početné konkurenci mnoha oddílů a téměř 600 závodníků byl Motorlet pořádně na očích. Na všech závodních bylo vidět veliké úsilí a nasazení pro pořádné výkony i na mnohdy neoblíbené podolské padesátce. Viděli jsme mnoho krásných osobních výkonů, které Motorletu zajistily zastoupení na EYOF a dětské olympiádě.

Díky změně programu disciplín si mohly závody na dlouhém bazénu vyzkoušet také nejmladší děti z přípravky. Byl to pro ně nelehký úkol, kterého se ale zhostily na výbornou a tím přidaly pár cenných bodíků do soutěže družstev. A tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Motorlet prolomil smůlu z minulých let a s velkou převahou jsme získali putovní pohár Jarní ceny. Pohár je společným dílem plavců a trenérů všech družstev našeho oddílu. Proto mi dovolte, abych touto cestou všem pogratuloval k jeho zisku, a doufám, že ho za rok obhájíme.

Závěrem bych chtěl poděkovat pořadatelům za bezproblémový průběh závodů a ochotný přístup, a také členům Motorletu, kteří byli v roli rozhodčích a zvládli ji na výbornou.

Kompletní výsledky závodu jsou uloženy v archivu oddílu v souboru 1104jcp.pdf   (1 134 116 B). K jeho zobrazení je ale potřebný program Acrobat Reader.

autor: mtb | komentářů: 2