Pohár ČR jedenáctiletého žactva

Vydáno dne 08. 12. 2013 (počet přístupů 2385)

Osm medailí a sedm oddílových rekordů, o které se přičinili Matěj RENC a Ondřej SMRČEK, vyšperkovaly výborné vystoupení našich plavců na Zimním poháru ČR jedenáctiletých. Matěj potvrdil pozici nejlepšího znakaře z ročníku a přidal i zlato na 200 m volný způsob. Hluboko stlačil oddílové rekordy i na 400 a 800 m volný způsob, ale stačilo to "jen" na druhé místo. Mezičasem na 100 m znak (00:35,0) si navíc vzal zpět oddílový rekord na poloviční trati právě od Ondry. Ten bral medaile za motýlek. Na 50 m byl dokonce rychlejší i než Michal LEDL. A i když to stačilo jen na třetí místo, tak zlepšit oddílový rekord zrovna na této trati má v Motorletu zvláštní nádech. Do desítky nejlepších se vešli i Ludmila ŠRÁMKOVÁ a Samuel MACHÁČEK. A takto zhodnotila závody Tereza Bartošová, trenérka druhého družstva:

"Z hlediska výkonů se našim plavcům závody velmi vydařily. Nejenom medaile, ale i krásné osobní rekordy udělaly hezkou tečku za letošní plaveckou sezónou. Pro děti to byly ale dva hodně dlouhé půldny. Každý i s rozplaváním měl přes šest hodin a gradování závodu nepomohlo ani obrácené řazení rozplaveb ročníků než je zvykem. Mladší plavali až po starších. Jinak ale pořadatelé zajistili naprosto hladký, profesionální průběh. A zvláště štafety byly perfektně zorganizovány.

Je fajn, že se závěr sezóny dětem povedl. Každé zlepšení je povzbuzením pro další trénink, A těch jsme měli v Plzni hodně. A některá až nečekaně výrazná."

Na SwimTV je z většiny disciplín záznam vždy papírově silnější rozplavby. Přímým odkazem si můžete pustit rozplavbu na 200 m volný způsob žáků 2002. Zvítězil Matěj RENC a největším soupeřem mu byl Sebastian LUNAK z USK. Tedy na republikových závodech bohužel nepříliš častý jev, kdy pražské žákovské plavání má výraznou medailovou převahu nad ostatními kraji. Kompletní výsledky z obou českých pohárových závodů jsou dostupné i v oddílovém archivu v souboru 1312pc.pdf   (574 715 B). Modře podbarvené časy v následující tabulce jsou nové oddílové rekordy.