LMČR A 18. - 19.6.

Vydáno dne 20. 06. 2005 (počet přístupů 2507)

Pět zlatých, dvě bronzové a ještě dvanáct umístění v první desítce na Letním mistrovství ČR staršího žactva v Chomutově - superbilance Motorletu.

žáci SK Motorlet34x50 O02:04,37KLEINERT, VANĚČEK, LEDL, VYSKOČIL

Výsledky štafet zatím nejsou dostupné pomocí Výpisu z Registru výkonů. Kompletní výsledky tohoto závodu jsou např. na stránkách ČSPS.

Hodnocení Lukáše Stříteského:
Je tomu právě deset let, kdy dokázali plavci Motorletu získat první a do této chvíle jedinou medaili ze štafety. Tenkrát plavala velmi silná sestava Vaněk,Sigrot,Čistý,Hnilička. A právě Tomáš Čistý byl znovu u toho-tentokrát už ale jako trenér-kdy se podařilo chlapcům vybojovat zlato na 4x50VZ a bronz v polohovce.

Na prvním místě oceňuji tento kolektivní výkon, protože výborná parta a týmový duch, to je jeden ze základů našeho úspěchu! Potom to byla dobrá vytrvalostní příprava. To bych podtrhl, protože ačkoliv se plavcům často do těchto náročných tréninků nechce, zvláště na dlouhém bazénu je to základ a tak na letním mistrovství vždy vidíme mnohem větší rozdíly mezi plavci a oddíly, než v zimě na krátkém. Často říkám, že pětadvacítka je bazén pro sraby:)) No a nakonec určitě vynikající, téměř domácí atmosféra, vytvořená výbornými fanoušky! To určitě zvedlo sebevědomí našim plavcům a na výkonech to bylo znát.

Michal LEDL Michal KLEINERT
Pokud mám hodnotit jednotlivce, musím začít Michalem Ledlem. 5xzlato,1xbronz+splnění limitu do výběru talentované mládeže ČR, takovou bilancí se ještě Michal pochlubit nemůže. Dalším medailistou byl Míša Kleinert, na 400PZ ohromně zabojoval a bronz si určitě zaslouží. Ostatní zůstali bez individuálních medailových umístění, ale mohou se pochlubit skvělými výkony do desátého místa.

P.S. Poslední zmínka patří fenoménu mistrovství-Sašovi, z domácího oddílu. Ten nadělil parník všem svým kolegům a to považte, že plaval s úplně stejně starými chlapci:))) (Pan komentátor nás báječně bavil, kdykoliv Saša plaval)

Dařilo se i plavcům z dalších pražských oddílů. Šest zlatých získal Jakub MALÝ (92) a jedno zlato má i Kateřina DLABOLOVÁ (92). První medaile vybojovala na MČR žactva také Michaela POLANSKÁ (92). Všichni jsou z USK a všichni splnili i kritéria pro zařazení do reprezentačního výběru ČR předjuniorského věku. Gratulujeme.

Další medaile pro USK získala i Žofie KVAČKOVÁ (91). Z Bohemians se na stupně vítězů prosadili Miroslav ELFMARK (91) a Aneta FRITSCHEOVÁ (92), z Olympu Dan PERTLÍK (91). Téměř všichni medailisté budou Prahu reprezentovat i na dětské olympiádě a potvrdili, že ambice Prahy na výrazný úspěch i v tomto závodě jsou reálné.

autor: mtb | komentářů: 2