Zimní mistrovství ČR

Vydáno dne 29. 11. 2005 (počet přístupů 2349)

"Čtyři finále A, dvanáct finále B a navíc osmé místo mužské štafety 4x50VZ. Tedy opět výrazné zlepšení oproti loňskému roku. Největším tahounem byla určitě studentka sportovního gymnázia Přípotoční, plavkyně trenéra Milana Moravce, Tereza Hromádková. Vybojovala dvě A finále a na všech tratích si vylepšila osobní rekord. Michal Ledl byl na mistrovství republiky poprvé, ale žádnou těžkou hlavu si z toho nedělal. Myslím si, že nás za pár let bude překvapovat ještě více než teď, když se kvalifikoval do finále na 50M. Ondra Fiedler-každá trať osobák. Přiznám se, že jsme čekali horší výkony jeho soupeřů. Už nebudeme plánovat výsledky dopředu, protože Ondra byl ze svého vystoupení trochu zklamaný. Když se však podíváte na jeho výkony, tak určitě není proč. Mistrovství se dále zúčastnili: Magdaléna Hroníková, Petr Vaněk, Renáta Skalická, Petr Ledl, Viktor Vaněček a (špatně) plavající trenér Lukáš Stříteský.

Jinak mistrovství mělo skvělou úroveň. Slávia Plzeň připravila závody výborně. Často se říká, že plavecké závody dělá komentátor. V Plzni opět excelovala dvojice Neuwirt-Perna a na kvalitě to určitě bylo znát. Trochu nevýrazná byla očekávaná rozlučka s Ilčou Hlaváčkovou a Pepou Horkým, která skončila skoro trapnou propagací domácího oddílu. Když to srovnám s tím jak celý bazén aplaudoval Hance Netrefové, je mi trochu líto, jak se plavci rozloučili s naší nejúspěšnější plavkyní." Takto zhodnotil průběh závodu a výsledky našich plavců trenér Lukáš Stříteský.

V následující tabulce je přehled všech výkonů našich plavců na ZMČR. Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy v příslušné věkové kategorii.

8  100 Z  fin.B 01:01,43 -2%   03/11_Boubelík 00:59,87

SK Motorlet Praha - muži   13 4x50PZ    01:50,09 Vaněk, Fiedler, Ledl M., Stříteský
SK Motorlet Praha - muži   8 4x50VZ   01:37,79 Fiedler, Vaněk, Stříteský, Ledl M.

Poznámka: Uvedené pořadí je u startů ve finále B vztaženo právě k tomu startu. Nejedná se tedy o pořadí absolutní. Ve sloupci "os.rek.*" je uveden dosud nejlepší výkon plavce od roku 2003 v dané disciplíně bez rozlišení délky bazénu. Ten je u většiny i osobním rekordem. Ve sloupci "rozdíl" je provedeno jeho porovnání s výkonem na ZMČR. Pokud byl překonán, je v tomto sloupečku "*".

autor: mtb | komentářů: 2