ZMČR třináctiletých

Vydáno dne 13. 12. 2005 (počet přístupů 2335)

Ze Zlína si naši žáci přivezli tři stříbrné medaile. Dvě z nich patří Michalovi KLEINERTOVI za výkony na tratích 50 m volný způsob a 100 m prsa. Třetí pak Honzovi ŠEMBEROVI za trať 1500 m volný způsob.

Michal se soustředil na obhajobu bronzové medaile z LMČR A na trati 400 m polohově. Byla to jeho první disciplína, ale vůbec mu nevyšla. Naštěstí v dalších startech si vedl o poznání lépe a k medailím přidal tři výrazně zlepšené osobní rekordy (z toho jeden oddílový). I Honza si ve všech startech vylepšil osobáčky. Takže jediný trochu nespokojený byl Tomáš VYSKOČIL. Bez medaile a bez prolomení hranice jedné minuty na 100 m volný způsob. Ale všech šest startů do desátého místa a dva osobní rekordy je také parádní bilance.

Přehled startů plavců Motorletu - ZMČR třináctiletých   Zlín   10. a 11. prosince 2005
5. 400 PZ05:28,950%  05/11_pKPŽA_Pha05:28,7

Výsledky závodu jsou dostupné pomocí programu Výpis výsledků z Registru výkonů. Zatím ale nebsahují výsledky štafet. Ve sloupci "rozdíl" je provedeno porovnání osobního rekordu s výkonem na ZMČR 13. Pokud byl překonán, je v tomto sloupečku "*". Modře podbarvený čas je zároveň naš nový oddílový rekord třináctiletých.

Celkem 3 plavci, 16 startů, 15 umístění do desátého místa. Škoda, že žadný další třináctiletý plavec Motorletu se i přes rozšíření počtu přijatých nekvalifikoval. Šance navázat na výborné výsledky štafet z LMČR A byla velká. Mezi žákyněmi měly kvalifikační časy zaplavané Tereza BARTOŠOVÁ a Helena PIKHARTOVÁ. Snad už si obě vyčerpaly zdravotní komplikace nadlouho dopředu a příští rok se připojí k výborným výkonům našich žáků.

Nejúspěšnějším pražským plavcem byl 6x zlatý Jakub MALÝ z USK. Ze stejného oddílu je i Michaela POLANSKÁ, která na stupně vítězů vystoupila 5x. Třikrát se prosadili na stupně vítězů i plavci Bohemians. Matěj HORA na 200 m prsa a obě štafety žáků.

autor: mtb | komentářů: 3