Velká cena Prahy

Vydáno dne 19. 10. 2006 (počet přístupů 2757)

35. ročník Velké ceny Prahy přilákal početnější konkurenci než ten loňský, který navazoval na předchozí ročníky Velké ceny po pětileté přestávce. Zatím si ale tento závod asi trochu hledá pevné místo v termínovkách mimopražských oddílů. Trochu paradoxně tak bylo jednoduší kvalifikovat se do některých disciplín v kategorii open než do žákovských na sobotní Podzimní ceně Motorletu.

Vystoupení našich plavců zhodnotil trenér Lukáš Stříteský. "Čtyři plavci Motorletu dokázali vystoupit na stupně vítězů, dva se probojovali do finále Velké ceny Prahy na 400 m volný způsob v poměrně silné konkurenci plavců z celé republiky. Vysoko nad všechny vyčníval ale Ondřej FIEDLER (87), který se umístil v každém ze svých pěti startů a ve finále obsadil skvělé druhé místo v novém oddílovém rekordu. Druhou finalistkou byla Renáta SKALICKÁ (88), která k finálové účasti ještě přidala třetí místo na 100 m volný způsob. Dvě medaile vybojoval i Michal LEDL (91) a jednu Helena PIKHARTOVÁ (92)."

Jarda Anna Finálové závody na 400 m volný způsob byly opravdovým vyvrcholením nedělního programu. V kategorii žen jeho vítězka, Anna NOVÁKOVÁ z KLS Teplice, zaplavala nejlépe bodově hodnocený výkon celého závodu. Mezi muži pak Jarda ŠÍREK z USK v poslední pětadvacítce jen tak tak uhájil náskok, který si vybudoval v předchozím průběhu finále. Nakonec mezi prvním a třetím místem byl rozdíl vteřina a jedenáct setin. Navíc z pěti bodově nejlépe hodnocených výkonů mužů byly tři k vidění právě v tomto finále. Ten nejlepší ale předvedl Nikola HAVLÍK z USK na trati 200 m prsa.

Poznámky:
Pod náhledy jsou dostupné odkazy na fotografie z vyhlašování vítězů ve finálových závodech na 400 m volný způsob.
Výsledky generované z Registru výkonů nebsahují časy slovenských plavců z Neriusu Žilina ani přehled diskvalifikovaných plavců v jednotlivých disciplínách.

autor: mtb | komentářů: 2