Zimní mistrovství ČR 2008

Vydáno dne 05. 03. 2008 (počet přístupů 2557)

V Pardubicích se v odpoledních finálových blocích představili i tři plavci Motorletu. Z celkového počtu šesti startů polovinu vybojovala Kristýna KOLÁŘOVÁ, nováček na MČR. Dvakrát v medailovém finále startovala Helena PIKHARTOVÁ, ale nejlepší umístění pro Motorlet získal Ondra FIEDLER - pátý na 200 m volný způsob. Premierový start na MČR si připsali i Tereza KOPECKÁ a Petr PÍCHA.

Zimní mistrovství ČR   Pardubice   29.2. - 2.3.2008
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
PÍCHA Petr9019200 M roz.02:26,950%08/02_ZMČRd02:26,85

V tabulce je u každého plavce Motorletu porovnán jeho výkon na ZMČR s jeho osobním rekordem v dané disciplíně v dlouhém bazénu. Pro lepší orientaci je rozdíl vyjádřen i procentuálně, přičemž "*" jsou označeny překonané osobní rekordy. Text ve sloupci závod pak obsahuje datum ve tvaru rr/mm a zkratku názvu závodu, na němž byl osobní rekord vytvořen. Uvedené pořadí je u startů ve finále B vztaženo právě k tomu startu. Nejedná se tedy o pořadí absolutní. V Registru nejsou uloženy výkony štafet. Ty ale z části chybí i ve výsledkové sestavě na stránkách ČSPS. Do datového oddílového archivu proto zatím nebyly uloženy ani ve formátu pdf.

Na MČR se výrazně prosadili i bývalí plavci Motorletu, nyní studenti SG Přípotoční. Všichni si zaplavali v A finále a kromě Petra LEDLA si přivezli i medaile. Viktor VANEČEK a Michal LEDL se podíleli na bronzovém úspěchu štafety Bohemians na 4x100 m volný způsob. Tereza HROMÁDKOVÁ se podílela na vítězství polohové štafety Bohemians na 4 x 100 m a navíc byla třetí na 100 m motýlek. Je to vůbec její první medaile z MČR v disciplíně jednotlivců a zároveň i první medaile, kterou na tomto nejprestižnějším domacím závodě vybojoval plavec, který svá žákovská léta prožil v Radlicích.