Semifinále MČR družstev

Vydáno dne 14. 04. 2009 (počet přístupů 2915)

Družstvo mužů si podruhé zaplave finále MČR družstev! V Praze a ve Zlíně se souběžně plavalo semifinálové kolo MČR družstev. Z každé oblasti postupovala přímo tři mužstva z osmi, dle bodů za umístění. Další dvě družstva dle pomocných FINA bodů. Muži Motorletu sice postoupili přímo z třetího místa (získali 334 bodů-20 bodů za první místo až 1 bod za místo šestnácté), ale v konečném součtu FINA bodů skončili v semifinále na osmém místě, jelikož ve Zlíně plavalo hned pět družstev lépe než první v Praze. Na postup do finále bylo tento rok potřeba více než 17 000 bodů. Družstvo žen si vedlo o něco hůře. Přesto konečné 11.místo je velký úspěch. S body už to bylo horší. Na finále letos stačilo něco málo přes 16 000 bodů.

Soutěž družstev opět odhalila několik skutečností. Především velkou nevyrovnanost týmu a také jednotlivých disciplín. U obou družstev byly katastofou dlouhé tratě. Družstva s kterýma se máme příští týden utkat naopak velké slabiny nemají. Pozitivní naopak byla nálada v družstvu a chuť se o postup poprat. Musíme jen doufat, že nám vydrží i příští týden v Hradci Králové, protože to budou úplně jiné závody.

Tolik k závodu trenér Lukáš Stříteský, který na YouTube připravil i záznam z vítězství můžů Motorletu ve štafetě 4 x 100 m volný způsob.

Pro lepší kvalitu stiskněte po spuštění videa v pravém dolním rohu HQ.

Z pohledu historických tabulek Motorletu se výrazněji zapsala ale tatáž štafeta žen. Sestry Pikhartovy a Kolářovy zaplavaly nový oddílový rekord na této trati a to čas 4:15,86.

Celkové výsledky semifinále setříděné podle FINA bodů (v soutěži žen v semifinále nenastoupily v Podolí plavkyně AŠ Mladá Boleslav):

ženy muži
1Lokomotiva Trutnov 18253   (427)1Kometa Brno18786   (401)
2TJ Bohemians Praha 17948   (414)2JPK AXIS 18462   (381)
3Kometa Brno A17924   (421)3SC Pardubice 18008   (326)
4KPS Ostrava A17707   (389)4KPS Ostrava 17858   (322)
5PK Slavie VŠ Plzeň 16972   (340)5Plavecký klub Zlín 17695   (301)
6Plavecký klub Zlín 16708   (371)6PK Slavie VŠ Plzeň 17601   (393)
7JPK AXIS 16303   (309)7Klub sportovního plavání Kladno 17397   (337)
8KL sport Teplice 16046   (286)8SK Motorlet Praha 17102   (334)
9Klub sport. plavání Kladno 16002   (282)9TJ Bohemians Praha 16808   (306)
10SC Pardubice 15508   (256)10TJ Krnov 16189   (239)
11SK Motorlet Praha 15340   (251)11SK Radbuza Plzeň 16002   (273)
12SK Radbuza Plzeň 14495   (212)12TJ Chemička Ústí nad Labem 15878   (252)
13TJ Tesla Brno 14410   (192)13Univerzita Brno 15776   (179)
14KPS Ostrava B14047   (172)14USK Praha 15483   (218)
15Kometa Brno B13744   (163)15SK Slavia Praha 14925   (172)
16PK Nový Jičín 13836   (119)

Žlutým podbarvením jsou odlišeny ty oddíly, které startovaly v Praze a zároveň výsledky tohoto závodu jsou uloženy v Registru výkonů. Generované výsledky z RV ale neobsahují výsledky štafet. K dispozici je ovšem i kompletní výsledková listina v souboru 0904smdr.pdf   (578 192 B). K jeho zobrazení je ale potřebný program Acrobat Reader. Výsledky zlínského semifinále jsou dostupné na stránkách ČSPS.

autor: mtb | komentářů: 1