Fego cup

Vydáno dne 22. 12. 2009 (počet přístupů 3185)

Šestnáct plavců Motorletu se rozloučilo se závodní sezónou v Brně na závodech Fego cup. Vedle osobních rekordů si někteří nadělili pod stromeček i medailová umístění. Těch bylo pro Motorlet celkem dvacet pět, z toho osm zlatých. Na stupeň nejvyšší v Brně vystoupili Matěj RENC, Michael SEEMAN, Barbora SEEMANOVÁ, Ondřej SMRČEK a Jiří VOJTĚCH. A takto komentoval závod trenér Tomáš Seeman:

MoP

"Na Fego Cup 19.prosince v Brně se vypravila početná výprava MoP teamu. Zastoupení jsme měli v mladších ročních (ročník narození 1997 až 2002). Jeli jsme sbírat cenné závodní zkušenosti a porovnat se s moravskými oddíly. Pro některé mladší členy výpravy to byla jedna z mála příležitostí v roce, kdy si zaplavou na závodech s elektronickou časomírou včetně výsledkové tabule, se starty "přes hlavu" a se staršími ročníky v rozplavbách. Toto sbírání zkušeností z větších závodů je na začátku plavecké kariéry tím nejdůležitějším cílem účasti, hlavně pro nejmladší kategorie.

Opět jsme velmi dobře reprezentovali MoP team. Byli jsme na bazéně vidět (16 plavců, trenér s asistentkou a dva rodiče), příště musíme ještě vymyslet nějakou přenosnou vlajku nebo transparent...Na bazéně jsme byli také slyšet (povzbuzování, teamový pokřik před závody a po jejich ukončení). Co je nejdůležitější, jsme vidět i ve výsledcích a to i na předních pozicích. 25 medailí, z toho 8 zlatých, to je velmi dobrý výsledek naší výpravy v Brně.

MoP

Pro nejmladší byly připravené medaile netradičně z perníku, některé disciplíny byly eMMe Golden Cup závodem a měly hodnotné věcné ceny. Některé naše starty nebyli v osobních rekordech ale i tak musím celkově pochválit celý team za soudržnost, bojovnost a snahu. Včetně podpůrného teamu rodičů na tribuně i na bazéně. Každý, byť jen malý posun v osobních rekordech, je malým vítězstvím a pro každého sportovce další motivací do budoucích tréninků. Některé zaplavané časy (a osobní rekordy např. o 5 až 13s na 100m trati) jsou naopak obrovským posunem vpřed a jen dobrý důkaz tréninkové snahy a pravidelné účasti na trénincích.

Příjemným zpestřením byla smíšená štafeta 6x25m (3 plavkyně a 3 plavci). V závodě jsme mohli nasadit bohužel jen jednu štafetu (z důvodu malé účasti našich MoP dívek). V rozplavbě se staršími jsme doplavali až na 5.místě, ale vynikajícím časem jsme vybojovali bronz a s ním i chutný dort. Celkem plavalo 18 štafet, v naší kategorii 10 teamů. Takže 3.místo je velmi příjemným překvapením a velmi dobrým výsledkem.

Na konci závodů závodníci starších kategorií lovili tradiční kapry Fegounky, což bylo místy veselé pokoukání a opět příjemné dotvoření předvánoční uvolněné atmosféry. Takže příští rok jedeme opět a od ledna s chutí do tréninku, protože i na jaře jsou závody!"