Mistrovství ČR dužstev 2011

Vydáno dne 25. 04. 2011 (počet přístupů 3361)

Muži šestí, ženy sedmé. Oproti loňskému finále i mírné zhoršení v bodech za umístění a to přesto, že zvláště naši muži předvedli výrazně lepší výkony než v předchozím roce. Nebyli ale sami. Všichni finalisté mezi týmy můžů zaplavali dle FINA bodů lepší výkony než týmy v loňském finále. Celkový rozdíl je více jak 9000 bodů (!) ve prospěch letošního finále. I mezi družstvy žen je v této oblasti patrný progres, byť ne tak výrazný, 1228 bodů (i při jedné diskvalifikaci).

8TJ Krnov15416197- / -8PK Zlín191160696 / 17222

V Registru výkonů jsou uloženy výkony všech plavců vyjma mezičasů. K dispozici je ale i kompletní výsledková listina v souboru 1104mdr.pdf   (564 185 B). K jeho zobrazení je potřebný program Acrobat Reader.

A takto zhodnotil výkony trenér Lukáš Stříteský:

Finále nelze s odstupem hodnotit jinak než jako povedené a úspěšné. Očekávání fanoušků Motorletu možná bylo větší, ale plavci odvedli až na pár startů maximum, zlepšili se oproti semifinále, ale soupeři zkrátka byli lepší. Chlapci celé závody soupeřili tak jako v semifinále s pražskými oddíly USK a Olympem. Olymp se tentokrát nepodařilo porazit a tak máme motivaci do dalšího ročníku. První čtyři družstva byla zcela mimo naše možnosti. Dívky zaplavaly lépe než v letošním semifinále, ale oproti výkonům z loňského semifinále, kdy bylo družstvo nejsilnější, zaostaly. Skvěle jsme plavali zvláště štafety a tak doufejme, že budeme na LMČR bojovat o medaile.

ANDRIKOVÁ Alžběta - - Bety tentokrát měla na programu delfínové tratě a stovku prsa. Delfínů se hodně bála, ale věřím, že bude dobrá delfínářka. Za tři starty vybojovala 9 bodů.

BOŠKOVÁ Kateřina - Kačka plavala dva sobotní starty.400m kraul a 100m znak. Na kraula udělala pěkný osobáček. Za dva starty vybojovala 4 body.

DLABOLOVÁ Kateřina - Káťa plavala bohužel hůře než v semifinále. Ale vzhledem k zátěži s maturitou, to bylo dobré. Skvěle vyšlo její nasazení do štafety na delfína. Za šest startů vybojovala 40 bodů.

JAROŠOVÁ Kristýna - Na motýlkových tratí vybojovala 6 bodů a to jsme rozhodně nečekali. Hodně to bolelo.

KOLÁŘOVÁ Anna - Anča vybojovala z dívek nejvíce bodů, jediné naše letošní první místo ve finále a přidala rekord 14. letých žaček na trati 100m kraul. Povedlo se její nasazení na znaka v polohové štafetě. V pěti startech vyplavala 59 bodů.

KOPECKÁ Tereza - Terka zaplavala svůj vysoký standard a vzhledem k maturitě, si toho ceníme ještě více. Ve dvou startech vybojovala 6 bodů.

PIKHARTOVÁ Helena - Helča byla celé závody bez energie a plavalo se jí mizerně. Doufejme, že zdárně odmaturuje a povede se jí ještě do prázdnin najít trochu z loňské formy. V šesti startech vybojovala 46 bodů.

PIKHARTOVÁ Monika - Stejně jako v semifinále. Tedy skvělé krauly a nic moc polohovky. Bohužel za vynikající výkon na 50m kraul bylo jen osm bodů. Za šest startů vyplavala 28 bodů.

VÝBORNÁ Šárka - Šárka plavala dva starty v neděli. 200m znak se moc nepovedl, zato 800m kraul dopadl dobře. Za dva starty vyplavala 4 body.

MoP

ADAM Sebastian - Osobáky na znakařských tratích a navíc i na 1500m kraul. Zde mohl Sebíno plavat i rychleji, ale netušil, že jede tak rychle. Za tři starty vybojoval 14 bodů.

FIEDLER Ondřej - Všechny starty do pátého místa. Loni to bylo o malinko lepší. Taky měl Fíďa méně školy. Za šest disciplín vybojoval 68 bodů.

LEDL Petr - Knedlo byl trochu demotivován. Nedařilo se, jak by si představoval. I když měl za znaky málo bodů, na naše poměry jsou to stále dobré výsledky. Za tři starty vybojoval 8 bodů.

LEDL Michal - Mišel plaval jen krátké krauly a štafety. Motýlek vynechal a bylo to dobré rozhodnutí, protože pak zvládl skvěle 50m kraul. Za čtyři starty vyplaval 40 bodů.

PÍCHA Pavel - Páju musím vyhodnotit jako největšího bojovníka. Neplaval 1500m kraul jako v semi, protože by nebral skoro žádné body v té konkurenci. Zato plaval v neděli hned čtyři starty a všechny naprosto skvěle. Za pět startů vyplaval 41,5 bodů.

PÍCHA Petr - Jájin stejně jako v semifinále plaval pouze jeden start a to 100m motýlek, kde vybojoval 5 bodů. Ale ještě na 75 metrech to vypadalo pod minutu.

SEEMAN Michael - Oproti vynikajícím výsledkům v semifinále, to bylo trochu horší. Michal za dva starty vyplaval 5 bodů.

VANĚČEK Viktor - Viktor se drží na vysokých pozicích v českých historických tabulkách. Uvidíme, zda se dokáže ke svým osobákům ze sportovního gymnázia Přípotoční ještě někdy vrátit. Jinak skvěle podporuje týmový duch. Za tři starty vyplaval 7 bodů.

VYSKOČIL Tomáš - Tom se dokázal oproti semifinále dost zlepšit. Zvláště to bylo znát při štafetách, kde si udělal dva osobáky. Tom vyplaval ve čtyřech startech 23 bodů.

ŽABKA Michael - Skvělá dvoustovka prsová a štafeta. Druhý den se Michael bohužel cítil nemocný a tak neplaval již tak dobře. Za tři starty vyplaval 21,5 bodů.

autor: mtb | komentářů: 0