Pohár ČR desetiletého žactva

Vydáno dne 12. 12. 2011 (počet přístupů 2553)

Stříbrný Ilja RUDNĚV a bronz za polohovou štafetu jsou medailové úspěchy Motorletu. Ilja si ale vedle medaile připsal i oddílový rekord desetiletých na 50 m prsa. A to přesto, že týden před Pohárem prostonal. Záplava osobáčků svědčí o tom, že se našim plavcům podařilo formu načasovat. Zúročili ji ve štafetách. V obou doplavali na děleném pořadí, v té polohové ale i v oddílovém rekordu. A takto zhodnotila jejich vystoupení trenérka Blanka HOLAKOVSKÁ:

Na zimním poháru 10-letého žactva reprezentovalo náš oddíl 6 žáků. Všichni zúčastnění zaplavali velice kvalitní výkony a přivezli si spoustu osobáčků. Nejúspěšnějším plavcem byl Ilja Rudněv, který skončil ve svých startech vždy nejhůře 8. Nejlepším výsledkem bylo jeho druhé místo na na 50 m P v čase 0:42,2. Tímto časem se mu povedlo překonat vousatý rekord našeho oddílu na tuto trať. Také se mu povedlo překonat svůj vlastní oddílový rekord na 100 m PZ v čase 1:27,4, tento čas však stačil ?pouze? na 7. příčku. Ilja se také podílel na úspěchu naší polohové štafety, která v silné konkurenci nakonec skončila na bronzovém stupínku v konečném čase 2:51,0. Bohužel druhý půlden už Iljovi příliš nevyšel. Nejprve vykoupal závod na 100 m VZ, když se šetřil na svou silnější disciplínu 100 m P, na které se nechal diskvalifikovat za dohmat jednou rukou v cíli.

Umístění do 10.místa se podařilo vyplavat i Pepovi Kottovi, který skončil 5. na 50 m znak na 9. v disciplínách 50 m M a 100 m Z a Matyášovi Novotnému, který doplaval 10. na 100 m P. Druhý půlden bojovali naši žáci v kraulové štafetě, ve které jim nakonec třetí místo uteklo o 6 desetin a skončili na děleném 4. místě.

Zimní pohár ČR desetiletých Čechy    Plzeň Slovany    10.12. - 11.12.2010
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
štafety:
žáci SK Motorlet44x50 VZ02:30,7ZEMAN Jakub, NOVOTNÝ Matyáš, KOTT Josef, RUDNĚV Ilja
žáci SK Motorlet34x50 PZ02:51,0RUDNĚV Ilja, NOVOTNÝ Matyáš, KOTT Josef, ZEMAN Jakub

Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy. Do registru nejsou zatím uloženy časy štafet. Kompletní výsledky jsou ale dostupné v oddílovém archivu v souboru 1112p10c.pdf (367 652 B). K jeho prohlédnutí je zapotřebí mít nainstalován Acrobat Reader, volně dostupný program firmy Adobe.

Dařilo se i plavcům z dalších pražských oddílů. Mezi žáky se mezi nejlepší tři prosadili i plavci USK Vojtěch KUPKA a Jiří VOJTĚCH. Mezi žákyněmi pak Anna ŠANTRŮČKOVÁ z Vodních staveb, která si jako jediná přivazla z Plzně zlaté medaile, a to za 50 i 100 m motýlek.

autor: mtb | komentářů: 0