Pohár ČR desetiletého žactva

Vydáno dne 08. 12. 2013 (počet přístupů 2320)

Čtyři zlaté Elišky LANDSMANNOVÉ posunuly Motorlet mezi nejúspěšnější oddíly na Poháru ČR desetiletého žactva v Plzni. Byla ale bohužel jediná, která z našich plavců vystoupila na stupně vítězů, i když zato hned šestkrát. Bohužel polohová štafeta žáků neobhájila stříbrnou z letního Poháru, i když se zlepšila o 13 sekund. Konkurence v zimě byla nejenom početnější, ale i podstatně těžší. K tomu přispěly i naše žákyně, které v létě štafetu ještě postavit nemohly.

Nejblíže k medaili tak byl Matyáš SEDLÁČEK, který skončil na 50 m volný způsob o fous čtvrtý. Škoda, že Omegy byly na závodech jen pro ozdobu. Argument, že na Moravě se plave s ruční časomírou, ukázal i těm, kdo to ještě nevěděli, že Kocourkov nemůže být od Strahova moc daleko. Jinak ale pořadatelé zvládli závod velmi dobře, i když si museli poradit s dvojnásobným počtem startujících. To závody sice natáhlo, ale sloučení místa konání obou českých Zimních pohárů bylo nouzovým řešením. A přímý přenos na SwimTV z Poháru? Koho by to před pár lety napadlo?

Na SwimTV je z většiny disciplín záznam vždy papírově silnější rozplavby. Přímým odkazem si můžete pustit rozplavbu na 400 m volný způsob žákyň 2003 ve které zvítězila Eliška LANSMANOVÁ. Uvidíte i, jak je důležité počítat si bazény. Kompletní výsledky z obou českých pohárových závodů jsou dostupné i v oddílovém archivu v souboru 1312pc.pdf   (574 715 B).

Zimní pohár ČR desetiletých Čechy    Plzeň Slovany    01.12. - 02.12.2012
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
štafety:
žačky SK Motorlet54x50 VZ02:31,7DVOŘÁKOVÁ Aneta, TÓTHOVÁ Tereza, BALCAROVÁ Julie, LANDSMANNOVÁ Eliška
žačky SK Motorlet54x50 PZ02:44,6BALCAROVÁ Julie, TÓTHOVÁ Tereza, LANDSMANNOVÁ Eliška, DVOŘÁKOVÁ Aneta
žáci SK Motorlet64x50 VZ02:31,2ŽÁK Matyáš, MATĚJKA Kryštof, SZABÓ David, SEDLÁČEK Matyáš
žáci SK Motorlet54x50 PZ02:49,4MATĚJKA Kryštof, SZABÓ David, ŽÁK Matyáš, SEDLÁČEK Matyáš