Letní mistrovství ČR mladšího žactva

Vydáno dne 17. 06. 2014 (počet přístupů 2174)

Osm medailí z prvního republikového mistrovství, tři nové oddílové rekordy a celkové páté místo v medailové bilanci oddílů. Určitě pěkné vykročení pro naše plavce ročník narození 2002 do žákovských MČR. Detailní hodnocení závodu zpracovala trenérka Tereza Bartošová:

Tonda Achedžak se na individuální disciplíny sice nekvalifikoval, ale rozhodl se jet alespoň na starty štafetové a to se vyplatilo. V polohové štafetě finišoval a dohmátl na třetím místě. I na kraulové zaplaval svůj třetí úsek skvěle. Vždy plaval o 2,5s rychleji než je jeho osobní rekord, bylo vidět, že do toho dal vše. A i díky němu si jako oddíl můžeme připsat krásné a cenné medaile za štafetu.
Samuel Macháček zaplaval skvěle především "svoje" prsové tratě. Získal nádherné 4. místo na 100 m prsa a na 200 m prsa si o více jak 2s zlepšil svůj osobní rekord. Sam udělal obrovský skok již na KPŽ a na mistráku svůj pokrok potvrdil. Mimo prsové tratě skvěle zaplaval i ostatní starty a i na 100 polohově se umístil v první desítce.
Matěj Renc na svém prvním mistrovství zaplaval famózně. Z 6 startů měl hned 5 medailí, z toho 3 stříbrné a dvě zlaté. Trať 400 m volný způsob, na které získal svůj první mistrovský titul, byla hodně emocionální. Kluci se takříkajíc přepočítali a vedoucí závodník zastavil po 350m. I to se stává a Matěj zabojoval a získal své první zlato. Druhý titul získal na 200 m znak, kde se o zlato dlouho tahal s domácím Filipem Jezberou, ale nedal se a v krásném osobním rekordu zlatou urval. Nejvetším překvapením byla stříbrná medaile na 100 m volný způsob, což byl Matějův poslední start - krásná třešinka na závěr mistrovství.
Ondřej Smrček si kromě bronzových medailí ze štafety odváží i velmi cennou stříbrnou medaili na 200 m motýlek, kde neskutečně zabojoval a dohmátl v novém osobním rekordu. Dále si udělal krásný osobní rekord na 100 m motýlek, kde dohmátl jako těsně čtvrtý, ale i tak to byl od Ondry vynikající závod. Navíc se při všech svých startech prosadil do první desítky.A to vyjma prsou si přihlásil všechny plavecké způsoby
Ludmila Šrámková se kvalifikovala pouze na 400 m polohově, což byl úplně poslední závod mistrovství. Za časem z KPŽ bohužel zaostala o 3s, ale i tak dokázala, že na MČR má své místo a i kvalifikace je úspěch. Můžeme jen doufat, že příště to vyjde i na další tratě.

Celkově závody hodnotím velmi kladně, organizace byla na velmi vysoké úrovni a kluci s Lídou byli neskuteční. V tolik medailí a osobních rekordů jsem ani nedoufala. Obrovskou radost mám ze štafety, kde nám ostatní moc nevěřili. Kluci na startu byli rozhodně nejmenší štafetou - oproti některým vrstevníkům si mohli připadat trochu jako mladší sourozenci, ale i tak jim ukázali, zač je toho loket Motorletu. Všem moc gratuluji a děkuji za vynikající závody!

Letní mistrovství ČR žactva B    Chomutov    14.06. - 15.06.2014
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
štafety:
žáci SK Motorlet34x50 VZ02:05.34RENC Matěj, MACHÁČEK Samuel, ACHEDŽAK Anton, SMRČEK Ondřej
žáci SK Motorlet34x50 PZ02:19.46RENC Matěj, MACHÁČEK Samuel, SMRČEK Ondřej, ACHEDŽAK Anton

Modře podbarvené časy jsou nové oddílové rekordy. Do registru nejsou zatím uloženy časy štafet. Kompletní výsledky jsou ale dostupné v oddílovém archivu v souboru 1406mcrb.pdf (381 761 B).

Vedle našich plavců se na medailové pozice prosadil z Prahy už pouze Sebastian LUNAK z USK. Ze šesti startů mu jich pět přineslo titul přeborníka ČR. Takže Praha s celkem sedmi tituly byla nejúspěšnějším městem. A například plavci z Brno i Ostravy titul nezískali žádný. Na druhou stranu Sebastian se nepřipravuje v ČR a vedle již jmenovaných plavců již startovali pouze dva zástupci Bohemians. Takže až tak výborné vysvědčení si pražské plavání si nepřipsalo.