Plzeňské sprinty

Vydáno dne 27. 10. 2017 (počet přístupů 1461)


Od pátku 20.10. do neděle 22.10. proběhl již 21.ročník závodů Plzeňské Sprinty a 6.kolo Českého poháru - Arena Cup

Tyto závody jsme brali jako důležité závody zimní sezony, kde jsme chtěli poměřit síly s celou republikou, bojovat o finále a o co nejlepší časy. Na závodech bylo přítomno mnoho skvělých plavců nejen z české špičky, ale také ze zahraniční.

Byly zaplavány 3 české rekordy! Nutno zdůraznit skvělé výsledky chomutovského Tomáše Franty. Též padlo mnoho rekordů meetingu. Pořadatelsky měli Plzeňští vše skvěle zmáknuto, rozhodčí plnili své povinnosti a závody, i když bylo pár diskvalifikací, proběhly v naprostém pořádku. 

Plavci pojali závody velmi pozitivně, s nadšením a na finále Motorlet bouřil celý bazén.

Dorostenecký tým vedla Bára Seemanová, která se na všechny disciplíny umístila a hlavně předvedla skvělé výsledky, těsně za jejími českými rekordy, s čímž jsme vzhledem k části sezony, naprosto spokojeni. Ale ani ostatní nezůstali opodál a je nutno vyzvednout výledky delfínářek!  A nejen jejich! Míša Trnková nevěřila vlastním očím z výsledků na 50 a 100 Znak, jaké má skvělé osobáky! Všichni šli do všech závodů na 100% a bojovali, jak to šlo.

Výsledkem je 56 osobních rekordů!!! Což je skvělé!

Neuvěřitelný boj předvedli štafety a to všechny! Bronz vybojovala polohová štafeta žen ve složení Míša Trnková, Beata Mašková, Bety Půlpánová a finišerka, s opravdu mohutným finišem, Bára Seemanová. Poslední disciplína 4x50 PZ MIX opět zazářila a získala stříbro ve složení Míša Trnková, která ještě zvládla vylepšit osobák, Nikolaj Tóth, Bára Seemanová a finišman Robert Chelberg.

V sobotu doplnil dorostenecký tým žákovský tým a i oni vylepšovali své osobní časy, jak jen to šlo. Na finále pak fandili starším team-mates.

Všem plavcům patří velká gratulace!