LMČR dvanáctiletých

Vydáno dne 10. 07. 2018 (počet přístupů 1280)


Hodnocení MČR 12.L žactva Kopřivnice, 29.červen 2018:
vrchol letní sezóny 2018 pro 12ti leté žactvo proběhl letos v Kopřivnici. Bazén je tam menší, tak se museli sportovci i diváci vtěsnat. Pořadatelé jinak vše výborně zvládli, ubytko a jídlo jsme využili společné a bylo to vynikající a pohodlné. Závody probíhaly hladce, dle časového plánu, časomíra s obsluhou člena MoP teamu Ondry Šorma fungovala i s info panelem pro 6drah. Dobré ozvučení s vhodnou hudbou a koberce za startovními bloky připoměly MoP závody v Radlicích. Rozplavání probíhalo rozděléné na žačky a žáky vždy po 25minutách - praktické řešení. V našem případě kvalitní individuální příprava trenéra s 1 plavkyní/cem.

MoP team tentokrát reprezentovala Petra Závadová a Tobiáš Drozd. Přijata byla i Saša Ferusová ale bohužel těsně před odjezdem onemocněla. Vše společné, bydlení, strava, přesuny, rozcvičky... pomohlo udržovat pohodovou atmosféru v teamu. Na tomto místě patří také Díky za pomoc p.Píchalovi a jeho firmě Endevour, přes kterou jsme měli zdarma půjčené prostorné auto Ford Custom a doprava a přesuny byly pohodlné a rychlé. V pá před závody po tréninku společná večeře, naladění do klidu před vrcholným víkendem v Hotelu Tatra Design, kde skvěle vařili a pokoje byly čisté a exklusvní. V Sobotu navečer výlet a krátká procházka na hrad Štramberg. V neděli po závodech společné foto, solečné vyplavání (jediný team) a závěrečné hodnocení na společném obědě. Vše tak jak má být, v klidu a v pohodě, která nám přidává cenné desetinky v bazénu :-).

Výsledky:
Petra Závádová - 5 zlatých a 1 stříbrná medaile!, 2 rekordy MoP 12.L žactva! Vše v osobních rekordech! a na 100/resp.200m tratích o 3/7s. Tobiáš Drozd - 26. a 27.místo, oba starty téměř na hranici os.rekordů Úspěchem našich plavců je i zvládnutí kluzkých a malých start.bloků a povelů starterů = žádná diskvalifikace. Jen během prvních 5 disciplín jich bylo 11!

Individuální hodnocení ved. výpravy TomSee:

Petra Závadová: 6 startů, 5 zlatých, 1 stříbrná, 2 odd.rekordy MoP 12.L žactva! Vše v osobních rekordech! a na 100/resp.200m tratích o 3/7s Pochvala trenérovi Radkovi Žikešovi za půlroční kvalitní přípravu, kondiční, technickou i taktickou. Pochvala Pétě za zvládnuté důležité závody. Vše zvládla dle pokynů, v klidu, soustředěná a bojovně naladěná. Pochvala za přípravu na závody - oblečení, pití, strava... vše jak má být. Pochvala za vylepšení startů, obrátek a výjezdů, zde P. získávala na soupeřky cenné desetiny. Do budoucna má P. pár úkolů v technice a v suché přípravě, nadále by měla rozvíejt obecnou kondici a rychlostní schopnosti ve vodě.

Tobiáš Drozd: 2 starty lehce za osobními rekordy. Pro Tobiho první zkušenost s velkými závody, přesto to skvěle zvládnul. Pro něj jako plavce 2.družstva byla již nominace velkým úspěchem. Tyto závody pro T. byly hlavně první srovnání s nejlepšími soupeři v kategorii z celé ČR. To by mělo T. motivovat k dalšímu tréninku a tím i k dalšímu zlepšování. Doporučuji ze strany rodičů pohlídat a upravit jídelníček, více a kvalitní stravu, dostatek tekutin a méně mobil.telefonu. V tréninku zařadit trochu více silového tréninku s vlastní vahou (oporové cvič. svalů trupu, plavecké svaly horních a dolních končetin) Nadále platí doporučení pokračovat v tréninku vytrvalosti v bazénu i na suchu. U T. má zatím hodně vliv na výkon psychika, chtělo by to být "v poho" a snažit se uvolnit tělo, aby více "klouzal po vodě".

Závěrem:
POCHVALA MOP plavcům za reprezentaci oddílu, za vystupování, za soustředění, bojovnost, nasazení, starty, dohmaty... Pochvala i našim trenérům za tréninkovou přípravu a výchovné vedení v sezóně. Na tomto místě bych chtěl také opět poděkovat rodičům za celoroční psychickou, materiální i časovou podporu svých (našich :-) ) dětí, protože to co MoP team na závodech předvádí je na vysoké úrovni a skvělé a stojí za tu námahu a dřinu. Pro všechny z nás skvěle odvedená práce.