ISM 2019, Erlangen, Německo, březen 16.-17.

Vydáno dne 08. 04. 2019 (počet přístupů 901)


Výprava 19ti plavců a plavkyň MoP teamu jela nasbírat mezinárodní zkušenosti do Německého Erlangenu.
Závodilo se na pěkném 50m bazénu, s možností vyplavání ve vedlejším 10m aqua bazénku po každém startu. Časomíra na obou stěnách, praporky i výsledková tabule, rozlosování i výsledky na stěně, vše jak mám být...
Relativně dostatečný byl i prostor pro účastníky okolo bazénů i vybavení (šatny, WC, bufet). 
Celkem 5 půldnů bez finálních závodů a bez štafet, ale včetně všech vytrvaleckých tratí.
Vytrvalecké disciplíny 800 a 1500 se hodnotily OPEN, ostatní po jednotlivých ročnících. MoP team se představil ve 166 startech a 133 z nich zvládli naši borci s umístěním v TOP10! 

V konkurenci plavců z 35 německých oddílů, se naši plavci určitě neztratili. Zaplavali si velkou část startů v osobních rekordech a to absolutních nebo na 50m bazénu. 
Měli jsme v naší výpravě celkem 15 medailistů!  
Ve svých kategoriích zvláště dominovali tito plavci a plavkyně:
Ondra Ryba: 6x 1.  1x 2.místo, Ondra Špaňár: 6x1. a 1x 3.místo, Péťa Závadová: 6x 1.místo, Lukáš Hrouda 3x1., 1x2. a 2x 3.místo, Saša Ferusová 3x1 a 4x 3.místo, Jirka Bittner 2x 1, 2x2 a 1x 3.místo, Veronika Hošková 5x 2. a 3x 3.místo.  
Nejvíce závodních metrů odplaval z MoP teamu Vojta Zvolský, který se představil ve 13 startech, včetně obou vytrvaleckých tratí 800 a 1500K, navíc jen chvíli po sobě! Výsledkově Vojta dosáhl 7x na stupně vítězů: 2x1., 3x 2., 2x 3.místo a ostatní starty vše do top 10!

Další členové MoP teamu, kteří získali medaile: Šimon Novotný, Víťa Raszka, Ester Hlávková, Terka Langmayerová, Anička Němcová, Veronika Němečková a Kristýna Šebová.
Pochvala patří všem plavcům, za přístup a snahu. Někteří byli na větších mezinárodních závodech poprvé a přesto plavali výborně, časově i umístěním. 
Náročné bylo i sledování průběhu závodů a vyhlašování v němčině, dobrý trénink pro nás cizince... 

Přesto, že to bylo dlouhé a časově náročné, vše proběhlo v pohodové teamové atmosféře. Pěkný hotel cca 10min autem od bazénu, kvalitní strava - obědy jsme si objednali i zaplatili večer a dovezli si je čerstvé, teplé druhý den přesně na pauzu mezi půldny. Večeře proběhly společně v řecké restauraci po cestě mezi bazénem a hotelem, kde jsme měli předem rezervovaných 22 míst. Objednávání a platby v němčině nebo angličtině, opět dobrý trénink jazyků...
Společné rozcvičky, teamový pokřik před závody a po závodech, společné rozplavání, podpora a povzbuzování se, individuální pokyny před startem, hodnocení každého startu po závodě, individuální vyplavání každý po svém startu.

Dopravu tam i zpět a také na místě jsme zvládli dobře. Na tento meeting jsme měli půjčené 2 osobní dodávky Ford Tranzit, které řídili trenéři a tak společně s p.Hlávkou jsme všechny sportovce v pořádku a v klidu dopravili vždy včas na místo. Děkujeme tímto panu Hlávkovi za pomoc s dopravou a všem rodičům za přípravu všeho potřebného s sebou pro plavce a plavkyně.

Celkově to byla pro našich 19 mladých sportovců cenná zkušenost, příjemný zážitek v zahraničí a snad i motivace do dalšího tréninku a přípravy.
Odkaz na fotoalbum:

S potěšením se zúčastnili a zhodnotili
Tom Seeman a Jirka Mikula